kent otel
08 Mart 2017 Çarşamba 16:02
Elazığ’da ’El Emeği Göz Nuru’ sergisi açıldı

Elazığ Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından ’El Emeği Göz Nuru’ sergisi açıldı.

Elazığ Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen kurslarda kursiyerlerin ürettiği ürünler Medical Park Elazığ Hastanesi’nde açılan ’El Emeği Göz Nuru’ sergisinde sergilendi. Kanaviçe sanatından keçe sanatına, kağıt rölyefden filografi çalışmalarına kadar toplamda 60 tane ürünün yer aldığı sergi büyük ilgi topladı. Hastanenin giriş bölümünde açılışı yapılan sergiye, Hastane Genel Müdürü Op. Dr. Mahmut Yıldız, Halk Eğitim Müdürü Kazım Atıcı, Eğitim Bir-Sen Şube Başkanı İbrahim Bahşi, kurs öğrencileri ve vatandaşlar katıldı.

Halk Eğitim Merkezindeki kursiyerlerin yaptığı el emeği göz nuru tabloların ve süslemelerin güzel olduğunu belirten Medical Park Elazığ Hastanesi Genel Müdürü Op. Dr. Mahmut Yıldız, "Biz bir aile olarak dünya kadınlar gününü kutlar bundan sonraki programlarda her zaman yanlarında olduğumuzu belirtmek isteriz" dedi.

Türkiye’de kadınların tarih boyunca istiklal ve istikbal mücadelesinde sürekli yer aldığını aktaran Halk Eğitim Müdürü Kazım Atıcı ise , " Toplumsal yaşamda kadınların sorunlarının sona erdirilmesi için gayret göstermeliyiz. Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü olarak kadınlara yönelik çalışmalarımız sürekli devam etmektedir. Açmış olduğumuz kurslarla kadınlarımıza destek olmaya, kadınlara ekstra meslek kazandırmaya, zamanlarını hoş geçirmeye yönelik çaba ve gayret içinde olduğumuzu ifade ediyoruz" diye kaydetti.

Sergi açılışının ardından özel bir okulun öğrencileri, hastanenin kadın çalışanları ve hastalarının 8 Mart Dünya Kadınlar gününü kutlayarak karanfil dağıttı.

8 Mart Dünya Kadınlar Gününde öğrencilerin hastaneyi ziyaret etmelerindeki memnuniyeti dile getiren Hastanenin Kurumsal İletişim Müdürü Esin Yamaç Erten,"Bizde emek veren, dokunduğu her yeri güzelleştiren sağlıklı nesiller yetiştirmek için çaba sarf eden kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar gününü kutluyorum" şeklinde konuştu.
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol