Horasan'da İstiklal Marşı'nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma programı

Horasan’da İstiklâl Marşı’nın kabulünün 96. yıldönümü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü dolayısıyla bir program düzenlendi.Mesleki Teknik Eğitim Merkezi lisesinde düzenlenen programa, İlçe Kaymakamı Doğan Dinç, Cumhuriyet Savcısı...

Horasan'da İstiklal Marşı'nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma programı
13 Mart 2017 - 11:26

Horasan’da İstiklâl Marşı’nın kabulünün 96. yıldönümü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü dolayısıyla bir program düzenlendi.

Mesleki Teknik Eğitim Merkezi lisesinde düzenlenen programa, İlçe Kaymakamı Doğan Dinç, Cumhuriyet Savcısı İlçe Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Kılıç, İlçe Garnizon komutanı İlker Darcan, İlçe Emniyet Müdürü Yaşar Görgün, ilçe Jandarma Karakol Komutanı Salih Soydemir, İlçe Milli Eğitim Müdürü Selahattin Karakurt, siyasi parti temsilcileri, kamu, kurum ve kuruluş amirleri ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklâl Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda, İstiklâl Marşı’nın yazarı Mehmet Akif Ersoy’un hayatının anlatıldığı sunumun ardından öğretmen ve öğrenciler tarafından türküler seslendirilerek şiirler okundu.

Program, kompozisyon derecesine giren öğrencilerin "İstiklal Marşını En Güzel Okuma" ve "Mehmet Akif Ersoy’un Hayatı" konulu yazdıkları kompozisyonların okunmasıyla sona erdi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum