kent otel
07 Mart 2017 Salı 16:42
Eskişehir’de karma ’’Resim ve Rölyef’’ sergisi

Eskişehirli ressam ve sanatçıların ortaklaşa düzenlediği karma ’’Resim ve Rölyef’’ sergisi, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Turgut Özakman Sanat Merkezinde açıldı.

Sergiye, Eskişehir Kent Konseyi Kültür Sanat Çalışma Grubu Başkanı Ali Kara ve çok sayıda davetli topluluğu katıldı. ’’Sanat Hayattır’’ sözünden yola çıkarak karma sergiyi açtıklarını belirten Eskişehirli Rölyef Sanatçısı Neşe Kalınbacak, serginin açılışında, ’’Ebru ve resim sanatçılarımız Hayriye Kuran, Tomris Kaymas Dalbun, Serap Gür Tor, Funda Keskinci, Pervin Özen, Güneş Ertinan, Maral Köse Hava ile ortaklaşa karma ’’Resim ve Rölyef’’ sergisi açtık. Toplam 26 tane eser, ‘Sosyal Sorumluluk Projesi’ kapsamında 3 ay içinde hazırlandı. Bu sergide eserlerimizi alan olursa, gelirin yüzde yirmi beşi, Eskişehir Çağdağ Yaşamı Destekleme Derneğine fakir öğrencilere burs verilmesi için verilecek. Sergi, davetlilerin görmesi için 3 gün açık kalacak’’ diye ifade etti.

Sergi programı sonunda Rölyef Sanatçısı Neşe Kalınbacak, ressam sanatçı arkadaşlarına birer teşekkür belgesi takdim etti.
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol