Reklam
Reklam

Yeni bir hayvanları koruma yasası çıkarılmalı

Eskişehir Çevre Koruma ve Geliştirme Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Doçent Doktor Güner Sümer, derneklerin hayvan haklarını korumaya çalıştıklarını ancak çalışmalar gönüllülük esasına dayandığından yetersiz kaldığını söyledi.Yollarda...

Yeni bir hayvanları koruma yasası çıkarılmalı
23 Mart 2017 - 16:51

Eskişehir Çevre Koruma ve Geliştirme Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Doçent Doktor Güner Sümer, derneklerin hayvan haklarını korumaya çalıştıklarını ancak çalışmalar gönüllülük esasına dayandığından yetersiz kaldığını söyledi.

Yollarda ezilen köpeklerin, kışında sokaklarda donan kedilerin görüldüğünü belirten Sümer, “Ancak Eskişehir’de son yıllarda hayvanları koruma konusunda bazı gelişmeler sağlanmıştır. Odunpazarı ve Tepebaşı belediyelerince açılan köpek barınaklarında sahipsiz köpeklere sahip çıkılmakta, aşılanmakta ve kısırlaştırılmaktadır. Sonra köpeklerin kulaklarına küpe takılarak doğaya salıverilmektedir” dedi.

Doğanın ekolojik dengesi, doğa ile canlıların bir arada uyum içinde yaşamasını gerekli kıldığını vurgulayan Sümer, “Türkiye’de koruma görevi yasalar olduğunda uygulanmaktadır. Bu nedenle Türkiye’de yeni Hayvan Hakları Yasası hazırlanmalı ve uygulamaya koyulmalıdır. Bu nedenle Eskişehir milletvekilinin yeni bir yasa hazırlayarak TBMM’ye sunulması için göreve davet ediyoruz” diye konuştu.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum