AK Partili gençlerden Kılıçadoroğlu'na 'evet' postası

Ak Parti Gaziantep İl Gençlik Kolları üyesi gençler, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na postayla anayasa teklifini içeren dosya ve hazırladıkları ’evet’ gazetesini gönderdi.AK Parti Gaziantep İl Gençlik Kolları Başkanı Abdullah...

AK Partili gençlerden Kılıçadoroğlu'na 'evet' postası
09 Mart 2017 - 17:49

Ak Parti Gaziantep İl Gençlik Kolları üyesi gençler, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na postayla anayasa teklifini içeren dosya ve hazırladıkları ’evet’ gazetesini gönderdi.

AK Parti Gaziantep İl Gençlik Kolları Başkanı Abdullah Korkmaz ve beraberindeki üyeler, Gaziantep PTT Başmüdürlüğü’ne giderek CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ve Yeni Anayasa teklifini içeren dosya ile hazırladıkları evet gazetesini postaladı.

kılıçdaroğlu’nun canlı yayında Anayasa değişikliğiyle Cumhurbaşkanı ve Başbakanın ayrı partilerden seçilmesi durumunda kavga edebileceklerini yönündeki söylemlerine tepki gösteren Korkmaz ve gençler, Türkiye’deki 14,5 milyon genç seçmenin doğru bilgilendirilmesi gerektiğini söyledi.

Kılıçdaroğlu’nun dosyayı bizzat okumasını talep ettiklerini belirten Korkmaz, "Öncelikle yapılan bir sistem değişikliğidir. Sistem değişikliğinde yürütmedeki iki başlılık ortadan kaldırılarak başbakanlık kurumu kaldırılmakta, yürütmenin resmi ve fiili olarak başı cumhurbaşkanı olmaktadır. Cumhurbaşkanını ise doğrudan halk seçmektedir. Ayrıca getirilen yeni cumhurbaşkanlığı sistemiyle kuvvetler ayrılığı daha sert biçimde ortaya çıkmaktadır. Şimdi hal böyleyken CHP Genel müdürünün anlaması için tekrar söylemek gerekiyor ki, Kemal Kılıçdaroğlu bir milletvekilidir ve milletvekilinin asli görevi yapılan yasama faaliyetleri sırasında milleti parlamentoda temsil etmektir. Anayasa değişikliği oylamaları sırasında genel müdürün değişikliğin bir sayfasını karıştırmayıp, değişikliğin milletin menfaatine olup olmadığını sorgulamadan doğrudan hayır demeyi amaç haline getirdiği dünkü açıklamasında gün yüzüne çıkmıştır. Açıklama tam manasıyla fecaattir. Gerçeklerden ve doğrulardan uzak, millet için çalışmayı bırakmış sadece siyaset yapmayı amaç haline getirmiş bu zihniyet milletin iradesini yansıtmak olan asıl gayeyi çoktan unutmuştur" dedi.

Korkmaz, ’evet’ kampanyası kapsamında kapı kapı dolaşarak, Cumhurbaşkanlığı Hükumet Sistemi ve yeni Anayasa’ya neden evet denilmesi gerektiğini anlatacaklarını da sözlerine ekledi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum