GKV'nin şampiyon ekibi Milli Eğitim Müdürünü ziyaret etti

Elazığ’da gerçekleştirilen Genç Erkekler Basketbol Bölge Şampiyonasında namağlup unvanla Güneydoğu Anadolu Bölge Şampiyonluğunu kazanan Gaziantep Kolej Vakfı Özel Liseleri takımı, İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Mete’yi ziyaret etti.Gaziantep’te...

GKV'nin şampiyon ekibi Milli Eğitim Müdürünü ziyaret etti
13 Mart 2017 - 10:30

Elazığ’da gerçekleştirilen Genç Erkekler Basketbol Bölge Şampiyonasında namağlup unvanla Güneydoğu Anadolu Bölge Şampiyonluğunu kazanan Gaziantep Kolej Vakfı Özel Liseleri takımı, İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Mete’yi ziyaret etti.

Gaziantep’te gerçekleştirilen Liselerarası Genç Erkekler Basketbol Şampiyonasında yenilgi almadan şampiyon olan GKV Özel Liseleri Genç Erkekler Basketbol takımı Elazığ’da gerçekleştirilen bölge şampiyonasında da namağlup unvanını koruyarak bölge şampiyonu oldu. Şampiyonluk ipini göğüsleyen takımın sporcularıyla birlikte GKV Özel Okulları Genel Müdür Yardımcısı Can Hoşcan, Liseler Müdürü İsmet Tiryaki, takım antrenörleri Vedat Oğuzcan ve Mahmut Şahinler Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Mete’yi makamında ziyaret etti. Ziyaretten çok memnun olduğunu ifade eden Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Mete GKV Özel Okullarının birçok alandaki başarısını takdirle izlediğini ve son olarak elde edilen bölge şampiyonasının Gaziantep için büyük önem taşıdığını ifade etti. Şampiyon takımın öğrencilerini ve spor adamlarını kutlayan Mete takımın Türkiye şampiyonu olmasını beklediklerini de sözlerine ekledi.

"Spor eğitimin en önemli paçalarından birisidir"

Sporun eğitimin bir parçası olduğunu ifade eden GKV Özel Okulları Genel Müdür Yardımcısı Can Hoşcan da 2016-2017 eğitim öğretim yılında sadece takım sporlarıyla değil ferdi sporlar alanında da önemli başarılara imza atıldığını belirterek, okul sporlarının bütün dallarının Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okullarında başarıyla uygulandığını kaydetti.

Hedefin Türkiye Şampiyonası’nda Gaziantep’i en iyi şekilde temsil etmek olduğunu ifade eden Hoşcan, şampiyonluk kupasını kazanmak için üzerine düşenleri yapacaklarını vurguladı.

Gaziantep’in başarıları hak eden bir kent olduğunu vurgulayan Hoşcan, "Haziran ayına kadar sürecek olan ligde takımız ilk maçını Diyarbakır deplasmanında oynayacak. Ardından Kahramanmaraş ve Hatay’da yapacak. Müsabakalarda 32’lik gurup içerisinden önde ilk 16’ya ardından da Türkiye finaline kalmayı planlıyoruz. Şampiyon takım ilk maçını 22 Mart’ta Diyarbakır’da yapacak" dedi.

Görüşmenin ardından okul idarecileri, teknik heyet ve oyuncular, İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Mete ile günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum