İslahiye MYO'da Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma programı

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) İslahiye Meslek Yüksekokulunda “18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü” nedeniyle program düzenledi.Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program, Çanakkale ve Şehitler sunumu...

İslahiye MYO'da Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma programı
23 Mart 2017 - 16:01

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) İslahiye Meslek Yüksekokulunda “18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü” nedeniyle program düzenledi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program, Çanakkale ve Şehitler sunumu ile şehit mektupları, yabancı asker mektupları ve Çanakkale Şehitlerine adanmış şiirlerin okunmasıyla oldukça duygulu anlar yaşandı. "Çanakkale içinde aynalı çarşı, eledim eledim, ağlama anne" gibi eserlerinde seslendirildiği anma töreninde, Tıbbi Sekreterlik Öğrencisi İpek Korkmaz’ın ağlama Anne ve Şehid Mektubu’nu işaret diliyle okudu.

Yüksekokul Müdürü Yrd. Doç. Dr. H. Ahmet Deveci, “102 yıl önce yüz binlerce vatan evladı bu vatanın bedelini ödemek üzere Çanakkale’ye çağrıldı. Bu topraklar kolay kazanılmadı, vatan uğruna canlarını verdi, şehit oldular" diye konuştu.

Çanakkale zaferinin Haçlı ordularına atılan son Osmanlı tokadı olarak değerlendiren Deveci, programın hazırlanmasında emeği geçen personel, öğrencilere teşekkür etti.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum