Tiryakioğlu, yaşlılara saygı haftasını kutladı

Gaziantep Ticaret Borsası (GTB) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tiryakioğlu, Yaşlılara Saygı Haftasını kutlayarak, “Sahip oldukları bilgi, birikim ve deneyimle hayatımıza yön veren yaşlılarımız, ailelerimizin temel taşlarını oluşturmakta”...

Tiryakioğlu, yaşlılara saygı haftasını kutladı
21 Mart 2017 - 09:51

Gaziantep Ticaret Borsası (GTB) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tiryakioğlu, Yaşlılara Saygı Haftasını kutlayarak, “Sahip oldukları bilgi, birikim ve deneyimle hayatımıza yön veren yaşlılarımız, ailelerimizin temel taşlarını oluşturmakta” dedi.

GTB Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tiryakioğlu, 18-24 Mart Yaşlılara Saygı Haftasını kutladı. Geçmişin aynası, geleceğin yol göstericisi yaşlılara hayatın her döneminde gereken her türlü saygı, sevgi ve hürmetin gösterilmesi gerektiğini belirten Tiryakioğlu, "Dün ile bugün arasında köprü olan, kültürümüzü, benliğimizi ve tüm değer yargılarımızı yarınlarımıza taşımamızı sağlayan, ailelerimizin mihenk taşları değerli yaşlılarımız, tarihimizin yaşayan canlı şahitleridir. Varlık nedenlerimiz, bizleri yarınlara hazırlayan yaşlılarımıza ihtiyaç duyacakları sevgi ve saygı göstermek bizler için insani bir vazife olmanın yanı sıra aynı zamanda mukaddeste bir görevdir. Emeklerini hiçbir zaman ödeyemeyeceğimiz, zor zamanlarımızın sığınılacak en güvenilir limanları yaşlılarımıza göstereceğimiz yakın ilgi alaka ve değer onların yaşama daha sıkı sarılmalarını sağlayacaktır. Her türlü yokluğa ve zorluğa rağmen dimdik ayakta durarak, gölgelerini hiçbir zaman üstümüzden eksik etmeyen yaşlılarımıza, bir gün ömür merdivenlerini tek tek çıkarak bizlerinde yaşlanacağını unutmayarak gerekli hassasiyeti göstermeliyiz. Bu vesileyle kıymetli büyüklerimizin "Yaşlılara Saygı Haftasını’ kutluyor, ellerinden hürmetle öpüyor ve kendilerine sağlık dolu nice uzun ömürler diliyorum" dedi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum