kent otel
04 Mart 2017 Cumartesi 18:31
Yavuzeli’de Ak Parti Referandum Seçim Bürosu açıldı

Ak Parti, 16 Nisan’da gerçekleşecek olan referandum için Gaziantep’in Yavuzeli ilçesindeki ‘Referandum Seçim Koordinasyon Merkezinin’ açılışını bugün yaptı.

Yavuzeli kent meydanında gerçekleşen açılış törenine Ak parti Gaziantep Milletvekilleri Mehmet Erdoğan, Ahmet Üzer, Abdülhamit Yüksel, Ak parti Gaziantep İl Başkanı Mehmet Eyup Özkeçeci, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Yavuzeli Belediye Başkanı M. Kemal Sakaroğlu, Yavuzeli ilçe Başkanı Mustafa Bağcı ve partililer katıldı.

Ak parti Yavuzeli Referandum Seçim Koordinasyon Merkezi açılışında açılış konuşmasını Yavuzeli Belediye Başkanı M. Kemal Sakaroğlu yaptı. Sakaroğlu konuşmasında, “Her seçimden önce bu seçimin ne kadar önemli olduğunu hassasiyetle üzerinde durup dile getiriyoruz. Türkiye rayına oturuncaya kadar, Türkiye gerçek demokrasiye geçinceye kadar, Türkiye’de gerçekten egemenlik sizlerin olduğu güne gelinceye kadar olan tüm seçimler çok önemli olacaktır. Milletin sandıktan çıkarttığı hükümetler bu parlamenter sistem içerisinde dört beş defa sekteye uğratılmış, darbelerle demokrasinin önü kesilmeye çalışılmıştır. En son malumunuz 15 Temmuz darbe girişimiyle bu Ülkenin bağrına bastığı, 15 senedir bu Ülkeyi yöneten bu ülkeye çağ atlatan, bu ülkeyi büyüten, geliştiren bir lidere ve hükümete yani sizlere, bu asil millete bir darbe girişimi gerçekleştirildi. Önümüzdeki 16 Nisan Referandumu bu ülkenin geçmesi gereken virajlardan bir tanesi, bu virajı da geçmemiz lazım’’ ifadelerini kullandı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ise konuşmasında, “Recep Tayyip Erdoğan’ın Liderliğinde hiç bir şey eskisi gibi olmayacak dedik. Yeter söz de karar da Milletindir dedik. Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir dedik. Köylü Milletin efendisidir dedik, onları yok sayan bir millet bizim zihniyetimiz olamaz dedik. Hiç bir şey eskisi gibi olmayacak diye yola çıktığımızda büyük bir millet için güçlü bir devlet için son güne kadar biz varız elbet diyoruz.

Açılış sonrası yapılan konuşmaların ardından Yavuzeli esnafını ziyaret eden protokol daha sonra Araban’a hareket etti.
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol