kent otel
05 Mart 2017 Pazar 16:13
AFAD ekipleri şehitlerin anısına 50 metreden iniş yaptı

Aksaray’da şehitler anısına bir etkinlik düzenleyen AFAD ekipleri, özel bir alışveriş merkezinin 50 metrelik yükseklikteki çatısından dağcı inişi yaptı.

Aksaray’da Acil Afet Durum Müdürlüğü (AFAD) ekipleri, tüm şehitlerin anısına özel bir alışveriş merkezinin 50 metrelik yüksekteki çatısından dağcı inişi yaptı. Şehir merkezinde bulunan alışveriş merkezinin 50 metre yükseklikteki çatısına çıkan AFAD ekipleri, şehitlerin isimleri yazılı pankartla aşağıya indi. Vatandaşlar tarafından hayranlıkla izlenen AFAD ekipleri başarılı bir şekilde iniş yaparken, inişin ardından alışveriş merkezine dev Türk bayrağı asıldı.

AFAD Müdürü Cezmi Türkmen, inişin şehitler anısına yapıldığını belirterek, “Burada bugüne kadar şehit olan hem askerlerimiz, hem polislerimiz ve hem de 15 Temmuz’daki demokrasi şehitlerimizin anısına bir program düzenledik. Bu programda istedik ki şehitlerimizi analım. Onları sevgi, rahmet ve minnetle anmak istiyoruz. O yüzden burada 11 kişilik AFAD’a bağlı dağ arama kurtarma ekibiyle bir program düzenledik. Burada dağcı arkadaşlarımız teknik bir iniş yaparak şehitlerimizin anısına bir iniş yapmış olacağız. Vatanımız uğruna gözünü kırpmadan şehadete yürüyen şehitlerimizi rahmet ve minnetle bu programla anmış olacağız” dedi.
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol