AK Parti Karaman İl Gençlik Kolları Başkanı Av. Mustafa KALE 15 Temmuz Dolayısıyla Mesaj Yayınladı

AK Parti Karaman İl Gençlik Kolları Başkanı Av. Mustafa KALE 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi Ve Milli Birlik Günü Mesajı yayınladı.

AK Parti Karaman İl Gençlik Kolları Başkanı Av. Mustafa KALE 15 Temmuz Dolayısıyla Mesaj Yayınladı
30 Temmuz 2018 - 15:43

AK Parti Karaman İl Gençlik Kolları Başkanı Av. Mustafa KALE 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi Ve Milli Birlik Günü Mesajı yayınladı.

Kale 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi Ve Milli Birlik Günü Mesajında şunları kaydetti: "Ülkemizin anayasal düzenle teminat altına alınmış demokratik kazanımlarını, milli birlik, beraberlik ve bağımsızlığımızı ortadan kaldırmayı hedefleyen menfur silahlı darbe teşebbüsü, Cumhurbaşkanımız ve Başkomutanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın dirayeti, hükümetimizin kararlı tutumu ve en önemlisi milletimizin devletine ve demokratik iradesine sahip çıkmasıyla bertaraf edilmiştir. 15 Temmuz 2016 tarihinde Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ/PDY) tarafından gerçekleştirilen alçak darbe girişimini aziz milletimizin kahraman evlatları meydanlarda, sokaklarda canları pahasına eşsiz bir destan yazarak durdurmuş ve istikbalimize sahip çıkmıştır. Onlar bu vatan uğruna şehit ve gazi oldular. Bu hain ve alçak darbe girişimin seyrinin değişmesine ve etkisiz hale gelmesine sebep olan Milletimiz Devlet ve Millet kenetlenmesinin gücünü kurtuluş savaşımızda yedi düvele nasıl gösterdilerse 15 Temmuz 2016 tarihinde bir kez daha gösterdiler. Kurtuluş Savaşımızda düşmanlarımız belli iken bu alçakça yapılan hain darbe girişimi FETÖ/ PDY tarafından yapılması ve Milletimizin üzerine bomlalar atarak Milli İrademizin temsil edildiği Türkiye Büyük Millet Meclisini, Emniyet Teşkilatlarımızın binalarını ve İstanbul Boğazımızın gerdanlığı 15 Temmuz Köprümüzü de kapatarak darbeye karşı duran ve canları pahasına bu alçakça girişime dur diyen Kahraman Vatandaşlarımızın üzerine bomba yağdırmışlar fakat bir şeyi hesap edememişlerdi. Başkomutanımız Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın dirayeti, hükümetimizin kararlı tutumu ve en önemlisi milletimizin devletine ve demokratik iradesine sahip çıkmasıyla bu haince yapılan saldırı bertaraf edilmiştir.

Kahraman Milletimiz, canları pahasına tüm dünyaya mükemmel varoluş mücadelesi göstererek, tek yürek olduğumuzda yenilmeyeceğimizi bir kez daha kanıtlamış oldu. Bu Kahraman Türk Milleti bundan sonrada gelecek nesillerimize miras olarak cesaretlerini, ruhlarını, bu güzel vatanı ve sevdiklerini emanet bıraktı. Bu duygu ve düşüncelerle başta alçak darbe girişimini engelleyen Kahraman Şehitlerimiz olmak üzere tüm Şehitlerimize ve ebediyete intikal eden Gazilerimize Allah'tan rahmet, hayatta olan Gazilerimize ise sağlık ve esenlikler dilerim."dedi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum