Bakan Kılıç: "Şimdi karar da mühür de milletimizdedir"

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, "Biz vekiller olarak görevimizi yaptık. Şimdi karar da mühürde milletimizdedir. Dolayısıyla 16 Nisan’da evet diyeceğiz" dedi.Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, referandum çalışmaları...

Bakan Kılıç: "Şimdi karar da mühür de milletimizdedir"
04 Mart 2017 - 15:27

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, "Biz vekiller olarak görevimizi yaptık. Şimdi karar da mühürde milletimizdedir. Dolayısıyla 16 Nisan’da evet diyeceğiz" dedi.

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, referandum çalışmaları kapsamında Zonguldak’a geldi. Devrek ilçesinde Vali Ali Kaban ve protokol tarafından karşılanan Bakan Kılıç, STK ve sporcularla kahvaltı programında buluştu. Devrek Öğretmenevinde AK Parti Zonguldak Milletvekilleri Hüseyin Özbakır ve Özcan Ulupınar’ın yanı sıra Vali Ali Kaban ve protokol üyeleri tarafından karşılanan Bakan’a sporcular tarafından çiçek takdim edildi. Bakan Kılıç’ın eşi Eda Kılıç da programa eşlik etti.

Zonguldak’a sporcu fabrikası

Bakan Kılıç, Zonguldak ziyaretine Valilik ile devam etti. Vali Ali Kaban ve protokol tarafından valilik binası önünde karşılanan Bakan Çağatay Kılıç, ardından şeref defterini imzaladı. Valilik ziyareti sonrasında gazetecilere açıklamalarda bulunan Bakan Kılıç, Zonguldak’ta yapımı devam eden ve tamamlanan projeler hakkında bilgi verdi. Zonguldak’ın ulusal ve uluslararası müsabakalarda temsil edilebileceği önemli bir yatırımın inşaatının devam edildiğini anlatan Bakan Kılıç, şunları söyledi:

"Sporcularımıza antrenman imkanı sunan ve içerisinde Gençlik Merkezimizin de olacağı tam Zonguldak’ın merkezinde inşa edilen 13 milyon liralık yatırım devam ediyor. Ümit ediyoruz ki önümüzdeki Temmuz ayında bunu açacağız. Dolayısıyla bireysel sporun özellikle ve sporcularımızın kendilerini geliştirebilmeleri, antrenman yapabilmeleri, Zonguldak’a hem ulusal ve hem de uluslararası müsabakalarda temsil edebilmeleri açısından önemli bir yatırım olduğunu düşünüyorum. Tabii bununla beraber artık bitme noktasına gelmiş salonlarımız olsun, havuzlar olsun, Zonguldak’ta gerçekten yoğun bir çalışma içerisindeyiz. Zonguldak’a merkezde sahanın bulunduğu yerde ilk tribün inşaatına başlamış durumdayız. Şu anda 4 bin kişilik bir tribün inşaatı sürüyor. Altında farklı yapılar bulunan bir tribün olacak. Hemen yanında da biraz evvel konuştuğumuz, Zonguldak’ın sportif anlamda geleceğini şekillendirecek olan sporcu fabrikası inşaatımız devam ediyor."

"Aramıza ayrılığı ve asla farklı şeyleri sokmayacağız"

Valilik ziyaretinin ardından AK Parti’nin koordinasyon merkezi ofisinin açılışına katılan Bakan Kılıç, 16 Nisan günü yapılacak olan referanduma ilişkin açıklamalarda bulundu. Bakan Kılıç, "16 Nisan günü inşallah evet ile sonuçlanacak olan halk oylamasının ne anlama geldiği ve Türkiye’ye neler kazandıracağı anlatılacak. Tabii ki kurucu genel başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın aynı şekilde Cumhurbaşkanlı Hükümet Sistemini sizlere ve tüm halkımıza anlatacağı toplantılar olacak. Başbakanımız ve Genel Başkanımız Binali Yıldırım’ın mecliste olduğu gibi bundan sonra vatandaşımızla da beraber inşallah bu değişikliği anlatacağı bir toplantı olacak. Biz her türlü fikrin ve düşüncenin açıkça dile getirilmesinin teminatı olarak görüyoruz, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin varlığını. Yine aynı bu yolda çalışmaya devam edeceğiz. Bu amaçla bir ve beraber olarak koşacağız. Bizim gücümüz birliğimizden geliyor. Aramıza ayrılığı ve asla asla farklı şeyleri sokmayacağız. Milletimize de en rahat şekilde, altında imzamızın olduğu bu anayasa değişikliğini anlatacağız, paylaşacağız. Başbakanımız ne dedi? ’Mecliste vekiller görevini yaptı.’ Biz vekiller olarak görevimizi yaptık. Şimdi karar da mühürde milletimizdedir. Dolayısıyla 16 Nisan’da evet diyeceğiz" dedi.

Bakan Kılıç, koordinasyon merkezinin açılışının ardından Zonguldak ziyaretine halk pazarı ile devam etti.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum