kent otel
08 Mart 2017 Çarşamba 10:50
Bakan Müezzinoğlu’ndan buruk Kadınlar Günü mesajı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, dün kazada hayatını kaybeden 7 kadın işçiyi Kadınlar Günü’nde unutmadı. Kadınlar Günü mesajında hayatını kaybeden 7 kadın işçinin nezdinde tüm kadınların gününü kutlayan Müezzinoğlu, hayatını kaybeden kadın işçilerin ailelerine başsağlığı dileklerinde bulundu.

Bursa’da dün Türk Metal Sendikası’na bağlı kadın işçilerini taşıyan otobüsün refüje devrilmesi sonucu 7 kadın işçi hayatını kaybetmiş, 39 kadın işçi de yaralanmıştı. Acı haber Kadınlar Günü’nü yasa boğdu.

Kazanın ardından İnegöl Devlet Hastanesine giderek yaralanan kadın işçileri tek tek ziyaret eden Bakan Mehmet Müezzinoğlu, bir dizi program için geldiği Bursa’da tüm kadınların Kadınlar Günü’nü kutladı. Yayınladığı mesajda kazada hayatını kaybeden 7 kadın işçi ile yaralanan kadın işçileri unutmayan Bakan Müezzinoğlu, "Doğumdan ölüme kadar her anımızda varlıklarını derinden hissettiğimiz, vatanımıza ve milletimize yetiştirdikleri kıymetli evlatlarla geleceğe güvenle yürümemizi sağlayan, yaşamın her alanında geleceğimizin mimarı olan kadınlarımız daima saygı ve övgünün en büyüğünü hak etmektedir. Ülkemizin her ferdi tarih boyunca kadınlarımıza borçlu ve minnettar kalacaktır. Cesareti ve gücüyle cephelerde ulusumuzun kaderini değiştiren, bilimin ışığında hayatımızı şekillendiren, toprağımıza alın terini adayan kadınlarımız tarih sayfalarında daima gururla anılacaktır. Bu düşüncelerle, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü Ankara’da karşılamak üzere Bursa’dan Ankara’ya doğru yola çıkan, Türk Metal Sendikası üyelerini taşıyan otobüsün İnegöl ilçesi Osmaniye köyü yakınlarında devrilmesi sonucu hayatını kaybeden kadın işçilerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır ve başsağlığı, yaralı kadın işçilerimize acil şifalar diliyorum. Kadınlarımıza adanmış bu özel günde, acı bir trafik kazası sonucu yaşamını kaybeden kadın işçilerimizin nezdinde omuzlarında geleceğimizi taşıyan, emek ve fedakarlıkla nesiller boyu değer üreten tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü tebrik ediyorum" dedi.
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol