Reklam
Reklam

BYEGM ve Dışişleri Bakanlığı, 'Zeytin Dalı Harekatı' nın gerekçelerini haberlerle dünyaya anlatıyor.

Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü ve Dışişleri Bakanlığı, ‘Zeytin Dalı Harekatı’nın bir yıl öncesinden harekat gününe kadar, Suriye’den Türkiye’ye yönelen saldırı ve taciz ateşlerine dair haberleri bir kitapçıkta topladı. Türkçe ve İngilizce yayımlanan kitapçıkta harekatı hazırlayan süreç anlatıldı.

25 Mart 2018 - 21:00

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin 20 Ocak 2018 tarihinde başlattığı ‘Zeytin Dalı Harekatı’ öncesinde Suriye’den Türkiye’ye sayısız saldırı düzenlendi. Terör örgütlerinin bu saldırılarından Türkiye-Suriye sınırındaki karakolların yanı sıra siviller de etkilendi ve can kayıpları yaşandı. Saldırıların önemli bir kısmı ağır silahlarla ve roket atarlarla düzenlendi.

Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü ve Dışişleri Bakanlığı, harekata kadar geçen bir yıllık sürede, Türkiye’ye yönelen saldırılar ve taciz atışlarının anlatıldığı 200’e yakın haberi bir kitapçıkta topladı. Ulusal ve yerel medyaya yansıyan haberlerle saldırılara bizzat maruz kalanların gözünden yaşadıkları anlatıldı. Türkçe ve İngilizce olarak yayımlanan bu derlemeyle, Türkiye’nin milli güvenliğini sağlamak ve sınır bölgesini terörden temizlemek için başlattığı ‘Zeytin Dalı Harekatı’nın arka planının herkesçe daha iyi anlaşılmasına katkı sunulması hedeflendi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum