Reklam
Reklam

Çanakkale'de "15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Hatıra Ormanı" oluşturuldu

Çanakkale’de 20 Temmuz 2016 tarihinde Güzelyalı mevkiinde çıkan orman yangını sonucu küle dönen 4 hektarlık alanda ‘15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Hatıra Ormanı’ tesis ediliyor.Fidan dikimine Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, Orman Bölge...

Çanakkale'de "15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Hatıra Ormanı" oluşturuldu
23 Mart 2017 - 17:04

Çanakkale’de 20 Temmuz 2016 tarihinde Güzelyalı mevkiinde çıkan orman yangını sonucu küle dönen 4 hektarlık alanda ‘15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Hatıra Ormanı’ tesis ediliyor.

Fidan dikimine Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, Orman Bölge Müdürü Refik Ulusoy, Vali Yardımcıları, daire müdürleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Ulusoy, 15 Temmuz günü Türk milletin devletini ve demokrasisini korumak için şehitler verdiği bir gün olarak tarih sayfalarında yer aldığını söyledi. Ulusoy, “15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Hatıra Ormanı ile şehitlerimizin adını gelecek nesillere taşımayı hedefliyoruz. Nasıl ki ormanlar bizim geleceğimizin teminatı ise, demokrasi adına tanklara, mermilere kendini siper edip şehit olan kardeşlerimiz de bu milletin geleceğinin sigortası olmuşlardır” diye konuştu.

Vali Tavlı ise, “Türk milleti kutsal saydığı değerler gündeme geldiğinde hiçbir şeyi düşünmez. Sadece vatanını, milletini, devletini, bayrağını savunmayı düşünür. Türk milleti böyle bir asil millettir. Bizlerde bugün burada şehitlerimizin manevi huzurunda sizlerle birlikte onların hatırasını yaşatmak üzere, bir nebze olsun yeşile ve doğaya katkıda bulunmak istiyoruz. Fidanlar ağaç olsun. Ağaçlar orman olsun. Ülkemin ve milletimin yolu açık olsun” dedi.

Konuşmaların ardından Çanakkale Valisi Orhan Tavlı ve beraberindeki protokol üyeleri, öğrenciler ile birlikte Güzelyalı mevkiinde 4 hektar alana 3 bin adet fıstık çamı ve selvi olmak üzere çeşitli orman bitkileri dikti. Fidan dikim töreni verilen ikramların ardından sona erdi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum