Reklam
Reklam

Eski Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, Gençlere 15 Temmuz'u Anlattı

Karaman Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Fen Lisesi tarafından organize edilen,Eski Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş ve Derik Kaymakamlığını yürütürken şehit edilen Muhammed Fatih Safitürk’ün babası, Asım Safitürk’ünkonuşmacı olarak katıldığı “15 Temmuz’da Neler Yaşandı?” konulu konferansgerçekleştirdi.

Eski Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, Gençlere 15 Temmuz'u Anlattı
21 Şubat 2019 - 15:37

Eski Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, Derik Kaymakamı Şehit Muhammed Fatih Safitürk’ün babası Asım Safitürk, eski Sakarya Emniyet Müdürü Osman Babadağ ve beraberindeki heyet ile birlikte konferans öncesinde Vali Fahri Meral’i makamında ziyaret etti.
Ardından İl Milli Eğitim Müdürlüğüne geçen Hüseyin Avni Coş ve beraberindeki heyet, İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu’nu ziyaret ederek Karaman eğitim öğretim çalışmaları hakkında bilgiler aldı.
Daha sonra15 Temmuz Şehit Muhammed Yalçın Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde tertip edilen programda öğrencilerle buluşan Vali Hüseyin Avni Coş ve Asım Safitürk, program öncesi 15 Temmuz gecesi yaşananların sergilendiği fotoğraf sergisini gezdi.
15 Temmuz Şehit Muhammed Yalçın Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Okul Müdürü Alime Kaya’nın açış konuşmasıyla başlayan program, Vali Coş’un özgeçmişininokunmasıyla devam etti. Ardından Hüseyin Avni Coş ve Asım Safitürk kürsüye gelerek öğrencilere 15 Temmuz’da neler yaşandığını anlattılar. 
15 Temmuz Şehit Muhammed Yalçın Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde gerçekleştirilen programın ardından Karaman Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Fen Lisesi öğrencileriyle buluşmak üzere KMÜ Ömer Halisdemir Konferans Salonuna geçen Eski Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, Derik Kaymakamı Şehit Muhammed Fatih Safitürk’ün babası Asım Safitürk öğrencilerle sohbet etti. 
“15 Temmuz’un görünür yüzü ve taşeronu FETÖ, terör örgütü ve bu girişimin arkasında olan ise emperyalist güçlerdir”
Konferansa katılanları selamlayarak konuşmasına başlayan Hüseyin Avni Coş Karaman’da bulunmaktan dolayı çok mutlu olduğunu söyledi. 15 Temmuz öncesinde yaşanan hadiseleri öğrencilere anlatan Hüseyin Avni Coş, 15 Temmuz’un küresel emperyalist güçlerin Türkiye’nin önünü kesmek için yapılan hain bir girişim olduğunu belirtti. Hüseyin Avni Coş, “Empeyalist güçler, 15 Temmuz’dan önce çok çeşitli yöntemler kullanarak Türkiye’nin özgün politikalarını, milletimizi, memleketimizi menfaati istikametinde politikalar üretmeye çalışan siyasi otoriteyi alaşağı etmek için çok çeşitli hamleler yaptılar. Ancak bunda başarısız olunca 15 Temmuz hain darbe girişimi gündeme geldi ve taşeron olarak kullandıkları FETÖ vasıtasıyla bu kanlı hain girişimi başlattılar. Dolasıyla 15 Temmuz’un görünür yüzü ve taşeronu FETÖ,terör örgütü ve bu girişimin arkasında olan ise emperyalist güçlerdir. Hem FETÖ ile hem de onların ağababalığını yapan küresel emperyalist güçlerle nefesimiz yettiği müddetçe mücadelemiz devam edecek. Bu tehlikenin farkında olarak gelişmeleri takip edeceğiz” diye konuştu. 
“FETÖ ihaneti ve üstlendiği görevi yapabilmek için yüce dinimizin temel değerlerini istismar etmiştir”
15 Temmuz’da FETÖ’nün gerçek yüzünü, ihanetini ve gerektiğinde kendisine verilen hedeflere ulaşmak için kan dökmekten, can almaktan çekinmeyeceğini birçok örnek olayla gördük diyerek konuşmasını sürdüren Vali Hüseyin Avni Coş, “FETÖ ihaneti ve üstlendiği görevi yapabilmek için yüce dinimizin temel değerlerini istismar etmiştir. Dinimizde en büyük günahlardan birisi bir kişinin veya Müslüman kardeşinin canını almaktır. Bu ihanetin başarılı olabilmesi için hainler masum insanları öldürmeyi mubah saymıştır. Bizler ise gerektiğinde hepimiz birer Şehit Muhammed Yalçın ile Muhammed Fatih Safitürk olmaya adayız ve bunu talep ediyoruz. Gözümüzü kırpmadan üzerimize düşenleri yapmak için hazırız”dedi.
“Batı’daki Türk korkusu, İslam korkusu düşmanlığa dönüşmüş durumda”
Eli kanlı bir örgütle mücadele edildiğinin altını çizen Vali Coş, “Bu eli kanlı örgüt maalesef yüce dinimizi istismar ederek masum insanları sanki dine hizmet ediyormuş gibi kandırmak sureti ile onlara bazı sözde rütbeler sağlayarak ihanet çalışmaları için kullandılar,hâlâ da kullanmaya devam ediyorlar. Bu hain yapıyla mücadele bitmiş değil. 15 Temmuz darbe girişiminde sonuç alamayan Türkiye’nin gelişmesinden, büyümesinden, mazlum milletler için örnek olmasından,onlara liderlik etmesinden çekinen emperyalist güçler FETÖ’yeyardım etmeye devam ediyor. Batı’daki Türk korkusu, İslam korkusu düşmanlığa dönüşmüş durumda. Bunun için Türkiye’nin söz dinleyen, itaat eden, kendilerine meydan okumayan, dünya beşten büyüktür demeyen bir yönetime sahip olması ve Batı için yakın gelecekte tehdit olacak bir pozisyona kavuşmaması için çok çeşitli müdahalelerde bulunuyorlar.İşte 15 Temmuzda onların en kaba, en görünür ve en vahşi olanlarından bir tanesiydi. Bizler bu konuda uyanık olmak zorundayız. Kendimizi çok iyi yetiştireceğiz. İki günü eşit olan ziyandadır anlayışıyla zamanımızı çok iyi kullanacağız. Uluslararası alanda iyi yetişmiş, kendisine ve çevresine iyi yetişmiş, faydalı bireyler olursak geleceğimiz çok daha güzel olacaktır” ifadelerini kullandı.
Konferansınson bölümünde öğrencilerin sorularını yanıtlayan Vali Hüseyin Avni Coş, 15 Temmuz gecesi yaşadıklarını katılımcılara aktardı. 
“Vatan sevgisi imandandır”    
Vali Hüseyin Avni Coş’un konuşmasının ardından söz alan,Derik Kaymakamı iken şehit edilenMuhammed Fatih Safitürk’ünbabası Asım Safitürk gençlerle bir araya geldi. Konuşmasına öğrencileri selamlayarak başlayan Asım Safitürk Karaman’da güzel bir tablo ile karşılaştığını söyledi. Öğrencilerle hayat tecrübelerini paylaşan Safitürkgençlerin başarılı olması için tavsiyelerde bulundu. 
Konuşmasında Peygamber Efendimizin hayatından kesitler sunan Asım Safitürk onun örnek yaşantısından bahsetti. Vatan sevgisi imandandır diyerek konuşmasını sürdüren Asım Safitürk,“Bedir’de, Uhut’tasahabeler ve Çanakkale’de neslimiz İslamiyet için, vatan için nasıl şehit ve gazi olduysa 15 Temmuz’da da aziz milletimiz canı pahasına bu vatanı koruyarak şehit ve gazi olmuştur. Şehitlik en büyük rütbedir. Bizim neslimiz bayrağı için vatanı için insanlarımız şehit oldu. Allah hepsinden razı olsun” dedi
Türkiye’nin dört bir tarafında konuşmacı olarak programlara davet edildiğini belirten Safitürk, gençlerle buluşmaktan dolayı çok mutlu olduğunu ifade etti. Safitürk, “Bu organizasyonda emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” diyerek konuşmasını sona erdirdi. 
Programın sonunda Eski Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş’a Vali Yardımcısı Hacı İbrahim Türkoğlu tarafından tablo hediye edilirken İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu ise katkılarından dolayı Vali Hüseyin Avni Coş’aplaket takdim etti.
 


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum