ETİKET YÖNETMELİĞİ VE TÜKETİCİ HAKEM HEYETİ İLE İLGİLİ TOPLANTI KTSO'DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Karaman Ticaret ve Sanayi Odası ve Karaman Ticaret İl Müdürlüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen bir toplantı ile gıda sektöründe faaliyet gösteren firmaların temsilcilerine “Fiyat Etiketi Yönetmeliği ve Tüketici Hakem Heyeti Hakkında Karaman Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonunda bilgilendirme toplantısı yapıldı.

ETİKET YÖNETMELİĞİ VE TÜKETİCİ HAKEM HEYETİ İLE İLGİLİ TOPLANTI KTSO'DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ
23 Kasım 2018 - 15:28

Düzenlenen toplantıya Odamız Meclis Başkanı Ahmet ÇELİK, Yönetim Kurulu Üyelerimiz, Ticaret İl Müdür Vekili Ayşe TÜRKDOĞAN ve Tüketici Dernek Başkanı Ali AKAR  da katıldı.
Ticaret İl Müdürüğü  Uzmanları tarafından, “Fiyat etiketi yönetmeliğinde yapılan değişiklikler ve yerli üretim logosunun kullanımına ilişkin yayınlanan tebliğ ile ilgili bilgilendirme amacıyla bu toplantı düzenlenmiştir. 
            
Toplantıda Fiyat Etiketi Yönetmeliği Tebliğinde yapılan değişikliklerle ile ilgili katılımcılara bilgi veren Uzmanlar, tebliğin amacı, etiket bulundurma zorunluluğu, etikette bulunması gereken bilgiler, etiketin şekli ve yaptırımlar hakkında detaylı açıklamalarda bulundu. Ürünlerin birim fiyatı ve satış fiyatlarının etiket üzerinde mutlaka belirtilmesi gerektiğine vurgu yapılarak, Türkiye’de üretilen ürünlerin etiketlerinde de mutlaka Yerli Ürün logosu bulunması gerektiğini belirtildi. Etiket fiyatı ile kasa fiyatı arasında fark bulunan ürünlerde geçerli fiyatın tüketicinin lehine olan fiyat olacağı ifade edildi. 


Toplantı, yapılan sunum ile devam etti. Sunum bitiminde  soru-cevap bölümüne geçilerek  toplantı sona erdi.
 


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum