Reklam
Reklam

Lösemili çocukların hayalleri gerçek oldu

Gaziantep Onkoloji Hastanesinde tedavi gören lösemili çocukların hayalleri gerçek oluyor. Lösemili 6 yaşındaki Berrak Ada Gürbüz sahnede bale yaparak, Kübra Ekinci ise sanatçı Gökhan Bölükçü ile düet yaparak hayalini gerçekleştirdi.Deva...

Lösemili çocukların hayalleri gerçek oldu
05 Mart 2017 - 11:27

Gaziantep Onkoloji Hastanesinde tedavi gören lösemili çocukların hayalleri gerçek oluyor. Lösemili 6 yaşındaki Berrak Ada Gürbüz sahnede bale yaparak, Kübra Ekinci ise sanatçı Gökhan Bölükçü ile düet yaparak hayalini gerçekleştirdi.

Deva Hastanesinin Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında daha önce lösemi tedavisi gören çocuklar, polis, pilot olma gibi hayallerini gerçekleştirmişti. Proje kapsamında son olarak Gaziantep Onkoloji Hastanesinde tedavi gören 6 yaşındaki Berrak Ada Gürbüz ile 6 yaşındaki Kübra Ekinci’nin hayalleri gerçekleştirildi. Çocukların sahneye çıkma hayalleri olduğunu öğrenen Deva Hastanesi yöneticileri, harekete geçerek Gaziantepli ünlü sanatçı Gökhan Bölükçü’yü konser vermesi için davet etti. Sanatçının davete olumlu cevap vermesi üzerine Deva Okullarında gerçekleştirilen etkinliğe lösemili Berrak Ada Gürbüz ve Kübra Ekinci de çağrıldı. Önce sahneye balerin kıyafetleri giyen Berrak Ada Gürbüz çıkarak, kardeşi ile birlikte yüzlerce seyirci önünde bale yaptı. Daha sonra ise Kübra Ekinci, çok sevdiği Gaziantepli sanatçı Gökhan Bölükçü ile birlikte sahne aldı. Büyük heyecan yaşayan ve hayali gerçek olan Kübre Ekinci, sanatçı ile düet yaptı. Lösemili çocuklara Deva Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Beyhan Tahmazoğlu ve hastane yöneticileri eşlik etti.

“Böyle bir projenin içerisinde bulunmaktan çok mutluluk duyuyoruz“

Deva Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Beyhan Tahmazoğlu, bundan iki ay önce yine böyle bir etkinlikte lösemi hastası çocukların hayalini gerçekleştirmeye başladıklarını hatırlatarak, bundan sonra da çocukların hayallerini gerçekleştirebilmek için çalışmalarını sürdüreceklerini kaydetti. Tahmazoğlu, "Bazı çocuklarımız polis olmak istemişti. Onları polis yapmıştık. Bazı çocuklarımız pilot olmak istemişti. Onları pilot yapmıştık. Bugün de iki çocuğumuzu müzik hayalini ve bale hayalini burada gerçekleştirdik. Onkolojide tedavi gören çocuklarımızın sosyal sorumluluk projesi olarak hayallerini gerçekleştirmek, onları gelecek yıllara hazırlamak, bir gün dahi olsa bile mutlu etmek adına elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Tabi böyle bir projenin içerisinde bulunmaktan çok mutluluk duyuyoruz” dedi.

“Bu mutluluk benim için gurur verici”

Yoğunluğuna rağmen sosyal sorumluluk projesine fırsat bulabildiğini belirten sanatçı Gökhan Bölükçü ise, çocukların hayallerine kavuşmasında kendisinin de katkısı olmasının gurur verici bir mutluluk olduğunu kaydetti. Bölükçü, "Onkolojideki çocukların mutlu olması için, hayallerine ulaşabilmesi için bizim de Deva Okullarının yapmış olduğu projeye ’tuzumuz, aşımız, katımız, ekmeğimiz olsun’ diye düşündük. Gelen teklifi düşünmeden kabul ederek buraya geldik. Şu an ben çok mutluyum ve çok duygulandım. Duygusal bir atmosfer oldu. Bugün iki kardeşimizi mutlu ettiysem bu benim için gurur vericidir. Çünkü onların mutluluğu her şeyden daha önemlidir” diye konuştu.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum