Siirtli öğrencilerden örnek davranış

Siirt’te Alparslan Ortaokulunda eğitim gören bir grup öğrenci, harçlıklarından artan parayla kantinden yiyecek alıp, raflara koyarak, maddi durumu düşük olan öğrencilerin bundan faydalanmasını sağlıyor.Siirt Alparslan Ortaokulunda eğitim...

Siirtli öğrencilerden örnek davranış
13 Mart 2017 - 10:21

Siirt’te Alparslan Ortaokulunda eğitim gören bir grup öğrenci, harçlıklarından artan parayla kantinden yiyecek alıp, raflara koyarak, maddi durumu düşük olan öğrencilerin bundan faydalanmasını sağlıyor.

Siirt Alparslan Ortaokulunda eğitim gören bir grup öğrenci, teknoloji tasarım öğretmeni aracılığıyla örnek bir çalışmaya imza attı. Öğrenciler, ihtiyacı olan veya o gün harçlığı olmayan öğrencilerin almaları için harçlıklarından artan parayla kantinden yiyecek alarak, rafa bırakıyor. Proje hakkında bilgi veren Okul Müdürü Ramazan Esen, öğrencilerin başlattığı projeye tüm öğrenciler gibi idareciler olarak da destek verdiklerini belirterek, amaçlarının hem öğrenciler arasında yardımlaşma duygusunu artırmak hem de sağ elin verdiğini sol elin bilmemesini öğrencilere aşılamak olduğunu söyledi.

Projenin destekçilerinin kantin işletmecisi Levent Çoktur, kantinciler olarak kendilerinin de bu çalışmaya canı gönülden destek verdiğini belirterek, "Öğrenciler proje fikrini bana anlattıklarında kendilerini destekledim. Yani biz de bu sevaba ortak oluyoruz" dedi.

7’nci sınıf öğrencisi Burak Eres ise, "Ben ve sınıf arkadaşlarım başlattık bu çalışmayı. Bazı arkadaşlarımızın maddi durumu iyi olmadığı için okula aç geliyorlar, onların bu durumu bizleri de üzüyordu. Teknoloji Tasarım Öğretmeni Halise Uslu hocamız önerdi, biz de projeyi denedik ve sonuçlarını merakla bekledik. Bugün geldiğimiz noktada bu çalışmaya herkesin destek verdiğini görüyoruz" diye konuştu.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum