kent otel
08 Mart 2017 Çarşamba 10:48
Simav’ın yarım asırlık bisiklet tamircisi

Kütahya’nın Simav ilçesinde yarım ısırdır bisiklet tamirciliğini yapan 63 yaşındaki Ali Sezgin, bu meslek sayesinden binlerce insanla tanıştığını, en çok mutluluğu, parası olmayan çocukların bisikletlerini tamir ettikten sonra yaşadığını anlattı.

50 yıldan bu yana Simav Sanayi Sitesi’nde 30 metrekarelik iş yerinde arızalanan bisikletleri tamir eden Sezgin, mesleği babasından öğrendiğini ifada etti. Sezgin, baba mesleği tamirciliği oğlu Erkan Sezgin’e de öğretiğini, yakın bir tarihte iş yerini evladına devredeceğini dile getirdi. Ali Sezgin, “Bu mesleği rahmetli babam Arif Usta’dan öğrendim, oğlum Erkan’a öğrettim. Severek yaptığım bisiklet tamirciliği sayesinde binlerce insanla tanıştım. Bazen parası olmayan çocukların bisikletlerini tamir ettiğimde hem onlar, hem de ben mutlu oluyorum” dedi.

"Bazen paralı, bazen dualı oluyor tamirlerimiz"

Bisiklet tamirciliğine dedesinin sağlığında başlayan oğul Erkan Sezgin ise, “Dedem Arif Sezgin 78 yaşına kadar bu dükkanda çalıştı, babama bu mesleği öğretirken, dürüst ve ahlaklı olmayı da davranış olarak kazandırdı. 15 yıldır babamla birlikte bisiklet tamirciliği yapıyorum, bazen paralı, bazen dualı oluyor tamirlerimiz. Bir çocuğun, bisikletinin yeniden yürüdüğüne sevinmesi bizi mutlu ediyor” diye konuştu.

Arızalanan bisikletini Ali Sezgin’e tamir ettiren Hasan Gültekin, “Yaklaşık 40 yıldır bisiklete biniyorum, tamir ve bakım için güvendiğim bisikletçi Ali ustaya geliyorum. Bisikletimi her bakıma getirişimde ilk günkü gibi oluyor” ifadelerini kullandı.
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol