kent otel
07 Mart 2017 Salı 21:58
TÜGVA Ergene Temsilciliği açılış töreni

TEKİRDAĞ (İHA) – TÜGVA Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan, “Bu referandumda aslında şimdi ki Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın daha güçlü bir yönetici olabilmesinin veyahut da güçlü bir cumhurbaşkanı olabilmesinin kararını vermeyeceğiz. Çünkü Tayyip Erdoğan zaten güçlü bir cumhurbaşkanı” dedi.

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Ergene Temsilciliği’nin açılış törenine katılan TÜGVA Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan, yaptığı konuşmada, “TÜGVA kısa sürede Türkiye’nin bütün illerinde gençlerimizin ortaokulda, lisede üniversitede ver yahut da iş hayatında nasıl bizim değerlerimiz ile yoğrularak yetişirler, inanç sistemimizden, maneviyattan kopmadan yetişirler diye çalışma yapan bir gençlik vakfımız. Bugün Türkiye’de bütün şehirlerimizde, bütün üniversitelerinde hızla temsilcilerini belirlediler” diye konuştu.

TÜGVA’nın yaptığı çalışmaları anlatan Erdoğan, referanduma da değinerek, “Bu referandumda aslında şimdi ki Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın daha güçlü bir yönetici olabilmesinin veyahut da güçlü bir cumhurbaşkanı olabilmesinin kararını vermeyeceğiz. Çünkü Tayyip Erdoğan zaten güçlü bir cumhurbaşkanı öyle mi?

Ama kendisinin de söylediği gibi ne dedi ‘ben bir faniyim’ dedi. ‘Yarını göreceğimin garantisi yok’ dedi. Pekiyi Tayyip Erdoğan’dan sonra bu ülkede yine biz koalisyon hükümetlerine mi mahkum olacağız. Yine biz bu ülkede darbelere, ara dönemlere egemen güçlerin kurguladığı vesayet rejimlerine mi mahkum olacağız. Yine Türkiye’de kaderimiz üzerinde sermaye sahiplerinin medyaları mı egemen olacak. Yoksa bürokratik vesayet, bürokratik oligarşi dediğimiz bakanlık bürokrasileri mi yasama ve yürütme üzerinde egemen olacak. Yoksa bizim oy verip seçtiğimiz insanlar mı bu ülkeyi yönetecek. Bizim kaderimiz üzerinde bizim oy verdiğimiz, bizim hesaba çektiğimiz insanlar mı söz sahibi olacak. İşte bunun kararını vermenin arifesindeyiz” diye konuştu.

“Türkiye’de parlamenter sistem olsaydı yasaları parlamento yapardı”

“Türkiye’de parlamenter sistem olsaydı, yasaları parlamento yapardı ama bir gerçeği kabul edelim” diyen Erdoğan, şunları kaydetti:

“Türkiye’de yasaları bürokratlar hazırlıyor. Çünkü bugün meclisteki milletvekillerimize sadece 2 tane danışman veriyor devlet. Bir tanesi sekretarya vazifesini görüyor, bir tanesi danışmanı oluyor. Yüzlerce konuda mecliste yasama faaliyeti yapılıyor. Bir milletvekilinin bu konularda yasama faaliyetini yapması mümkün mü sizce? Hangi biriyle ilgili çalışsın, hangi biriyle ilgili düşüncesini çalışmasını, fikrini ortaya koyabilsin. Bürokratlar geliyor koyuyor önlerine, bir şey yakalarsan müdahale ediyorsun. Nitekim diyelim ki meclis çok güzel bir yasa tasarısı çıkardı, meclisten geçti çok güzel bir kanun çalışması oldu. Uygulamaya gelince ne oluyor? Bürokrasinin o koridorları içerisinde uygulatılmaz hale getiriliyor. Vekillerim burada daha iyi biliyorlar. Bizim ne yapıp, yapıp halkına hesap vermeyen bürokratların, halkına hesap vermeyen vesayet odaklarının geleceğimiz üzerinde söz sahibi olmasına engel olmamız gerekiyor. Bir belediye başkanı seçiyorsunuz iyi hizmet etmezse 5 sene sonra değiştiriyorsunuz. Ergene’de de değiştirirsiniz inşallah.”

“Bu ülkede AK Parti ilk defa 3 dönem kuralını kendi içerisinde uyguladı ve böylelikle gençleri siyasete taşıdı” diyen Erdoğan, “Bugün siyasete 18 yaşında AK Parti gençlik kollarında başlamış birçok kardeşimiz milletvekili oldu, belediye başkanı oldu, belediye meclis üyesi oldu siyasette ciddi bir yenilenmeyi gerçekten AK Parti başardı. Şimdi Cumhurbaşkanımız güçlü bir lider olarak bütün dünyanın gıpta ettiği, çekemediği, takdir ettiği yeri geldiği zaman bir lider olarak bu değişikliği yapmamız gerektiğini bize gösteriyor. Türkiye için bu denli önemli olan bu değişiklik, Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde yaptık, yaptık. Yapamazsak ondan sonra Allah bizi korusun. Darbecilere gün doğar. Vesayet odaklarına gün doğar, Sermaye sahiplerine gün doğar, sadece parası pulu olduğu için, sadece tankı tüfeği olduğu için kimse bu halkın iradesinin üzerinde egemenlik kuramaz. Türkiye’de darbeciler anayasa yaptığı zaman kabul, milletin meclisi anayasa yaptığı zaman, yapmak istediği zaman olmaz. Yani milletine düşman bir zihniyetin biz kaderimizi belirlemesine izin vermeyeceğiz. Onlar milletten korkuyorlar. 15 Temmuz’da korktuklarında yeri varmış onu da gösterdik evelallah” dedi.

“Artık Avrupalı da korkuyor”

Artık Avrupalıların Türkiye’den korktuğunu söyleyen Erdoğan, “Şimdi bakın Avrupalı da korkuyor bizden korkma ya, niye korkuyorsun, bizim ecdadımız bu dünyaya sadece barış getirmiş adalet getirmiş, bizim ecdadımız kimseye yok yere zulmetmemiş sizin gibi. Ey batılılar, ne kan akıttınız be. İki yüzyıl boyuna yüzlerce milyon insanı dünyada kırıp geçirdi bunlar. Şimdi dünyaya medeniyet vaat ediyorlar insan hakları satıyorlar, biz de yiyeceğiz bunu. Bakın değerli kardeşlerim bizim ecdadımız yüzlerce yıl bütün dünyada bağımsızlık için adalet için at binmiş, kılıç kuşanmış ok atmış ve kan dökmüş, şehit vermiş. Biz de şimdi ecdadımızın mirasına sahip çıkacağız. Bağımsız olacağız ve dünyada yeniden adalet için zulme karşı duracağız. Bu bizim boynumuzun borcu mudur? Evelallah bu milletin önünde Çanakkale’de duramadılar, 15 Temmuz’da duramadılar, bundan sonra da duramayacaklar. Onun için TÜGVA gibi vakıflarımızın Ensar Vakfımız olsun, İlim Yayma Cemiyetimiz, İlim Yayma Vakfımız olsun, İmam Hatip mezun derneklerimiz olsun KADEM’imiz olsun bu kurumlarımızın çalışmaları bu şuurlu geleceği inşa etmemiz için çok önemli. Bu bakımdan bütün kurum ve kuruluşlarımız, kamu olsun özel sektör olsun, hayırseverlerimiz, onların şimdiden hem bugüne kadar yaptıkları destekler için hem de bundan sonra verecekleri destekler için emeklerini, Rabbim zayi etmesin diyorum.

Bu gençlikteki zaman, emek çok kıymetli. O zaman bu zamanımızı inşallah doğru, dürüst, faydalı işlere kanalize edelim ki Türkiye’nin geleceğini inşa edecek olan sizler inşallah bu azimle, bu kararlılıkla işte dünyadaki bütün zulümlere karşı duruşun sembolü olasınız. Allah hepinizden razı olsun, emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. TÜGVA Ergene temsilciliği bütün Tekirdağ için hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

TÜGVA Genel Başkanı İsmail Emanet de, “Bugün, Tekirdağ için güzel bir gün. Tekirdağ’da hem il temsilcilik binamızın açılışını gerçekleştirdik. Şimdi de dizlerle beraber Allah’ın izniyle Ergene İlçe temsilciliğimizin açılışını gerçekleştireceğiz. İnşallah rabbim bu mekanların hayırlı hizmet eden mekanlar olmasını nasip eylesin. Çünkü biz, Türkiye Gençlik Vakfı olarak yeni nesil gençlik olarak, yeni Türkiye’nin inşasında yer alacak gençler olarak, büyük bir sorumluluğun altına girdik ve böyle genç, enerjik, heyecanlı kardeşlerimizle de inşallah bu sorumluluğun bilincinde olarak ülkemiz için, milletimiz için, ümmetimiz için her türlü fedakarlığı yaparak hizmetlerimize devam edeceğiz. Rabbim, bu açılışları, bu mekanları çalışmalarımızın daha bereketli olması için bizlere hayırlı eylemesini diliyorum. Bu mekanımızın da başta Ergene olmak üzere Tekirdağ’ın gelişimi, daha özgür gençlerin, milli ve manevi duyguları yüksek gençlerin yetişmesine vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından protokol üyeleri açılış kurdelesini keserek TÜGVA Ergene Temsilciliğinin resmi açılışını gerçekleştirdiler.

Ergene ilçesinde Edirne Caddesi üzerinde yer alan TÜGVA Ergene temsilciliğinin açılışına Ergene Kaymakamı Fatih Kızıltoprak, TÜGVA Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan, TÜGVA Genel Başkanı İsmail Emanet, AK Parti Tekirdağ Milletvekilleri Mustafa Yel, Ayşe Doğan, Metin Akgün, AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Cüneyt Yüksel, AK Parti Ergene İlçe Başkanı Mustafa Çalım, TÜGVA yöneticileri ve vatandaşlar katıldılar.
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.