kent otel
04 Mart 2017 Cumartesi 20:59
Türkiye'nin En Büyük Fuar Kompleksi Fuar İzmir'de Vizyona Çıktı

Fuarın açılış konuşmasını yapan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanvekili Dr. Sırrı Aydoğan,  mobilyacılıkta usta çırak ilişkisine ve tasarımın önemine değinerek, “Günümüzde artık usta- çırak ilişkisi yok. Mobilya için el işlemeleri,  elle yapılan tasarımlar çok önemli.  O yüzden usta çırak ilişkisine de önem vermeliyiz. Dünyada büyük şirketleri batırabilirsiniz ama küçük esnafı batıramazsınız. Dünyada tasarım çok önemli. Bizlerin ince sanat anlayışı var. Ne yaparsanız yapın tasarımdan vazgeçmeyin.  Usta ile çırak ne kadar çalışırsa Türkiye o kadar kazanır” şeklinde konuştu. Bu yıl 28.’si düzenlenen fuarın önemine de değinen Aydoğan, fuarların aynı zamanda bir çalıştay olduğunu,  bilenlerin bilmeyenlere yeni şeyler öğrettiğini söyledi. 
Efor Fuarcılık Genel Müdürü Nuray Eyigele, MODEKO Fuarı’nın her geçen gün yıl büyüdüğünü söyleyerek, katkılarından ötürü İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

Törende İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, İzmir Mobilyacılar Odası Başkanı Hasan Özkoparan ve Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu da birer konuşma yaptı. 

32 ülkeden alım heyetleri var
Bu yıl ikinci kez Fuar İzmir'de düzenlenen MODEKO’da, 350 firmanın klasik ve modern mobilyalar, eskitme ve modüler mobilyalar, masa, sandalye, kanepe ve koltuklar, bebek ve genç odaları, yatak ve yatak setleri, ofis mobilyaları, mutfak mobilyası, bahçe mobilyaları, ev dekorasyonu ve aksesuarları ile aydınlatma ekipmanları gruplarındaki ürün ve hizmetleri sergileniyor. Fuar süresince 32 ülkeden yerli ve yabancı sektör profesyoneli İzmir'de ağırlanıyor.

Anahtar Kelimeler:
İzmir Haber
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol