Ukrayna ve Ürdün Kültür Gecesi

Karaman Gençlik Kulübü Derneği’nin Erasmus Avrupa Gönüllü Hizmeti kapsamında “Gençlik için Gönüllü Ol” isimli projesi Türkiye Ulusal Ajansı tarafından hibe almaya hak kazanmıştı. Proje kapsamında ilk hareketlilik Kanarya Adaları ve Ukrayna’dan gelen gönüllülerle birlikte 2 ay boyunca Karaman’da gerçekleşmişti. Projenin ikinci hareketliliği Ürdün ve Ukrayna’dan gelen gönüllülerle devam etmektedir.

Ukrayna ve Ürdün Kültür Gecesi
29 Kasım 2018 - 11:42

Proje kapsamında Ukrayna ve Ürdün’den gelen Yana ve Abdallah eşliğinde, 25 Kasım tarihinde, dernek binasında, Ukrayna ve Ürdün Kültür Gecesi düzenlenmiştir.

Yoğun katılımın olduğu gecede ülkelere özgü kıyafetlerle sunumlar yapan yabancı gönüllüler, aynı zamanda ülke tanıtımları, ülkelerine özgü müzikler, şiirler, önemli günler, şarkılar ve ülke siyasi yapılarından bahsetmişler, sunum sonrasında ise hazırladıkları kültürel yemeklerden gelen misafirlere ikram etmişlerdir.
Program boyunca etkileşimde olan yabancı gönüllüler ile katılımcı gençler, çok memnun kaldıklarını dile getirmişlerdir.
“Gençlik için Gönüllü Ol” isimli projenin üçüncü ve son hareketliliği ise 2 farklı ülkeden gelecek olan yabancı gönüllüler ile Aralık-Ocak aylarında Karaman’da devam edecektir.

Proje kapsamında gelen gönüllüler, yerel gönüllüler ile işbirliği içerisinde sosyal ve kültürel faaliyetler gerçekleştirerek ilimizde gençleri gönüllü olmaya teşvik etmektedirler. 
 
 


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum