kent otel

Son bir haftalık siyasi ekonomik eylem ve söylemlerde yine köşe yazanı, sosyal medyada hava atanı, televizyonlarda köşe kapmış ordinalüs herbokoloklar...
Geçimini aydın tetikçiliği ile yapan, yarınları adına parçalı bulutluda olsa umudu hesabı olanlar.. Efendisini,  partisini kutsalı gibi gören ve ona dayanan sonra savunan muhterem zevatlar...
Velhasıl herkes kendi penceresinde durup dayanıp güvendiği merkeze sevgisine ve öfkesine göre yazıyor, söylüyorlar..

Bizim baktığımız yerden ise Sn Cumhur-reis ( Başkan ) BM genel kurulunda yine malum hoşumuza giden “Dünya 5’ten büyük”diye egzotik kelam edip İsrail’in son yüz küsür yıldır aşama aşama nasıl Filistin topraklarına yayılıp Filistini yok ettiğini,  Bizlerin hoşuna giden tavır ve üslupta İsraili kınarken..

İyide Suriye fiilen 4’e bölünmüş İsrail’in Suriye kuzeyinde pkk,istan kürt devletçiğini kendi lehine havlasın dursun diye ABD’li abisine icraat,  yerleşim yaptırırken..

1967 / 68 Arap İsrail savaşından beri Suriye İsrail arasında ihtilaflı bölge olan Golon tepeleri,
Suriye’nin topu tankı İsrail’e karşı çevrilmişken şimdi İsrail’in eline geçmiş, İsrail lehine. 

Yine Güney ve Doğu Akdinizde Mısır, Suudi, Yunan, İsrail, Kuzey Kıbrıs Rum yönetimi ve ABD gizli ve açık ittifak olmuş; petrol, doğalgaz arayıp bulma ortaklığı içinde bu da İsraillin lehine.

Her “eyy İsrail eyy” abd dendiğinde sonuç onların lehine ve onların menfaati örtülüp, kamufle oluyor gibi..
ABD ile ortak denetim operasyonu yapıyoruz, en yetkili ağızlar ABD’nin pyd / ypg ‘ye silah yardımı yaptığını anlatıyor. Yav hani neyi kimle denetliyoruz? Yoksa ortak denetimle iltimas alanı mı veriyoruz ABD’ye?

Vah Filistin, eyy İsrail falan BM ‘in bir yaptırım,ınıda görmedik. BM genel kurul demek: liderlerin karın şişini indirme, tribünlerin gazını alma,  tabanına selam çakma gibi...
Yada söyle söyle gerçekte olsa yalanda olsa hoşuma gidiyor, bu posta koymalarla sevinip avunuyorduk falan oluyor.

Lakin muhalif, muarız, muzur olanlar soruyor.
“Yav bu Suriyenin parçalanmasında bu BOB eş başkanlığının hiç mi dahli, vebali günahı yok”diye. 

BM genel kurulunda ey zalim İsrail askerleri sokakta savunmasız bir kadını katlederken derken. ( Tamam bizim inanç iman derdimiz, yürek yaramız ) Bu olanların yüzlerce ağırı, Doğu Türkistan’da ve Uygur Türklerine,  Çin zülüm ve işkencesi olarak, Türk Müslüman kardeşleri daraltma, asimile edilmesinde keşke keskin bir dille söylese, şamar gibi suratlarına indirseydin.
Yine 5,5 / 6 yıl oldu Karadeniz,imizin karşısı Kırım, Rusyanın işgali altında ve orda,da Müslüman Tatar Türkleri. keza 28 yıldır dağlık Karabağ,da, Azeri Türkleri ermeni işgali altında iken.
Bu ızdırap ve zülümleri anıp, mazlumların ızdırabını dile getirip gönül alsan,
Zalimleri telin edip, yiğitliğe yakuttan bir apolet daha taksan ne güzel olurdu.

Ama yok taa New York,ta ABD ve Suudi vatandaşı merhum “Cemal Kaşıkçı cinayeti’nin peşini bırakmayacağız ve sonuçlanıncaya kadar takipçisi olacağız” diyorsun.

Yaa syn Reis’im bu milletin kendi öz evladı üstelik avamdan ve sıradan adi bir olay, kaza kurbanı,da değildi. 
İdealist insan. öncü lider özelliği olan, çile adamı Muhsin Yazıcıoğlu başkan kanı karlar altında kaç kardelen açtı, Kaç bahar toprakta kır çiçekleri şehit koktu.
Suikast üzerinden insaf tam 10,5 yıl geçti.
Bembeyaz kar üstünde kıpkırmızı helokopterin bulunamadığı mevzusuna girmiyorum.
Dava,nın faili suçlusu bulunsun, iddiası ortaya konulsun diyor mahsun gönüller huzur bulsun istiyoruz.

Bu cümleleri yazarken televizyonda ekonomi ve hazine bakanımız “Enflasyon da tek hane hedefimiz yıl sonuna falan,  işsizlik %11’e düşecek, büyüme hızı enaz %5 olacak”diyor.

Arkasından üçüncü kez  elektriğe %14.9 zam geliyor. Daha dün 2020 yılında memur maaş zammında 3 + ikinci 6 ayda %3,5 zam çok görülürken bir de elektrik zammında işyerleri, KOBİ ve sanayi tesisleri konutlardan kat kat daha zamlanıp. Tereğe konulan malların  maliyeti şişip örtülü enflasyon milletin belini kırarken. 
Milletin gözünün içine bakarak hamaset yap, at, tut...
Biz pirim vermesek bu kadar rahat olurlar mı bilmiyorum onu soruyor, söylüyorum..

Saygılarımla/ESAT ŞEN
 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.