Reklam
Reklam

Sayın Valimiz İlçe Ziyaretlerinde

Valimiz Sayın Kamuran Taşbilek, ilçelere gerçekleştirdiği iade-i ziyaret programları kapsamında Torul ve Kürtün ilçelerinde bir dizi temaslarda bulundu.

24 Aralık 2018 - 11:44

İlk olarak Torul Kaymakamlığını ziyaret ederek Kaymakam Hasan Hüseyin Alpaslan’ı makamında ziyaret eden Sayın Valimiz için Hükümet Konağı girişinde karşılama töreni düzenlendi.

İlçe protokolü ve siyasi parti temsilcileri tarafından karşılanan Sayın Valimiz, Kaymakam Alpaslan’ın makamında ilçenin genel durumu hakkında bilgi aldı.

Burada yaptığı konuşmada ilçe ziyaretleri kapsamında Torul’da bulunduğunu kaydeden Sayın Valimiz, “Torul kadim ilçelerimizden birisi. Gün geçtikçe de gelişiyor. Torul Kalesi Cam Seyir Terasıyla birlikte bilinirliği de üst düzeye çıktı. Ormanlarıyla, doğal güzellikleriyle ve güzel insanlarıyla Torul özel bir yer” dedi.

Genel kamu hizmetleri açısından sıkıntısı olmayan bir yer olan Torul’da, kavşaklar, tüneller, yolların tamamlandığını, yeni Zigana tünelinin de hizmete girmesiyle birlikte Torul’un en gözde yerlerden birisi haline geleceğini ifade eden Sayın Valimiz, “Nüfusuna oranla Gümüşhane’ye yapılan kamu yatırımları devletimizin ve devlet büyüklerimizin buraya bakışını ortaya çıkarıyor. Buralar insanıyla öne çıkıyor. Birlik ve beraberliğimizi koruyarak ilimiz ve ilçelerimizi daha da ileriye taşıyacağız” diye konuştu.

Sayın Valimiz, beraberindeki heyetle daha sonra Torul Belediye Başkanı Nidai Köroğlu’nu makamında ziyaret etti. Burada Belediye önünde Belediye Başkanı Köroğlu, Belediye Meclisi üyeleri ve ilgililer tarafından karşılanan Sayın Valimiz, Başkan Köroğlu’ndan bilgi aldı.

Belediye Başkanı Nidai Köroğlu, özellikle Torul Kalesine yaptıkları cam seyir terasını 190 bin kişinin ziyaret ettiğini ve bu durumun ilçe merkezinde ki esnafa da yansıdığını belirterek, “O bölgede birkaç projemiz daha var. Adrenalin tutkunlarının mekanı oldu cam seyir terası. Gümüşhane’de turizmi patlatan yerlerden birisi oldu. Kaleyle ilgili zipline, merdiven ve şelale projemiz de var. İnşallah bunları da yapınca orada 1 milyon ziyaretçi hedefimiz var” ifadelerini kullandı.

İlçe merkezinde yapılan altyapı çalışmalarından da bahseden Köroğlu, Torul’un kabuğunu kırdığını, doğalgazın da gelmesi için çaba gösterdiklerini belirtti.

Sayın Valimiz ise birlik ve beraberlik vurgusu yaparak “Torul 2 yıl sonrasının yıldızı olacak. Yeni Zigana tüneli bu bölgede çok şeyleri değiştirecek. Turizmle beraber tarımı da buna hazırlamamız gerek. Allah devletimize zeval vermesin. Devletin ve büyüklerimizin buraya bakışını bu devasa yatırımlar gösteriyor. Zigana tünelinin açılmasıyla insanlar buraya akın edecek. Tüm bu hizmetlerde emeği geçen, vesile olan herkesten Allah razı olsun” diye konuştu.

Belediye ziyaretinin ardından Sayın Valimiz ve beraberindeki heyet esnaf ziyareti gerçekleştirdi. Sayın Valimiz, 1992 yılında İstanbul’da ekip aracının taranması sonucu şehit olan şehit Komiser Yavuz Selim Şahin’in babası Hakkı Şahin’i ilçe merkezindeki evinde, 2017 yılında yaz tatilini geçirmek üzere memleketi Gümüşhane’ye gelirken Tunceli’de terör örgütü mensupları tarafından kaçırılarak şehit edilen sınıf öğretmeni Necmettin Yılmaz’ın babası Hamit ve annesi Gülay Yılmaz’ı ilçe merkezindeki evlerinde ziyaret ederek sohbet etti.

Torul ziyaretinin ardından Sayın Valimiz, iade-i ziyaret programları kapsamında 147 yaylasıyla Karadeniz bölgesinin en çok yaylası bulunan Kürtün ilçesinde bir dizi temaslarda bulundu.

İlk olarak Kaymakam Ekrem Çeçen’i makamında ziyaret eden Sayın Valimiz, Hükümet Konağı önünde ilçe protokolü, siyasi parti temsilcileri ve muhtarlar tarafından karşılandı.

Kaymakam Çeçen’den ilçede yapılan çalışmalar hakkında bilgi alan Sayın Valimiz, “Bugünkü ziyaretimiz iade-i ziyaret şeklinde oldu. Bundan sonra sıklıkla gidip geleceğiz. Koordine şekilde neler yapılıyor, neler yapılacak onları değerlendiriyoruz” dedi.

Kürtün’ün çok hizmet beklediğini ve bu hizmetlerin bundan sonra daha da yoğunlaşarak devam edeceğini kaydeden Sayın Valimiz, “İnsanlarımızın nasıl zorluklarda yaşadığını görüyoruz. Elimizden ne gelirse yapacağız” diye konuştu.

Kaymakamlığın ardından Belediye Başkanlığına geçen Sayın Valimiz, burada Belediye Başkanı Ahmet Kanat’tan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Başkan Kanat, burada “Çepni Obası” projesi hakkında bilgi vererek Sayın Valimiz’den destek istedi.

Ziyaretlerin çalışmaları yerinde görüp neler yapılabileceği konusunda istişare edilmesi amacı taşıdığını kaydeden Sayın Valimiz, “İnşallah el birliğiyle güzel hizmetlere imza atarız” dedi.

Esnaf ziyareti de gerçekleştiren Sayın Valimiz, programının sonunda 2016 yılında Yaşmaklı barajında görev yaparken terör örgütü mensupları tarafından uzun namlulu silahla şehit edilen Adil Bülbül’ün ilçe merkezinde yaşayan ailesini ziyaret etti.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum