kent otel
25 Ocak 2017 Çarşamba 10:54
Milli Savunma Bakanlığı ( MSB) Personel Alımı 2017

Milli Savunma Bakanlığı memur alacak. KPSS sonuçlarını heyecanla bekleyen adaylar memur alımı başvurularını heyecanla takip ediyorlar. MSB memur alımı yapacağını duyurdu. Detayları haberimizde bulabilirsiniz.

2017 yılında Milli Savunma Bakanlığı duyuru yaptı. Başvurular Şubat ayında bitecek. Şartları nedir, kimler MSB de memur olabilir haberimizin detaylarında. Başvuru nasıl yapılır, hangi şartlarda memur alımı yapılacak bilgileri bu haberin detaylarında bulabilirsiniz.

MSB SİVİL MEMUR BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Milli Savunma Bakanlığı personel alımı kapsamında göreve alınacak olanlar; ağaç işleri teknisyeni, ambar memuru, arşivci, aşçı, avukat, bahçıvan, bilgisayar mühendisi, bilgisayar teknikeri, boyacı, Bulgarca öğretmeni, Dem. Kay. Teknisyeni, elektrik mühendisi, elektrik teknisyeni, elektronik teknisyeni, elektronik mühendisi, emlak teknisyeni, Farsça öğretmeni, fırıncı, grafiker, Gürcüce öğretmeni, harita mühendisi, harita ve kadastro teknikeri, hesap sorumlusu, hizmetli, iklimlendirme teknisyeni, inşaat mühendisi, inşaat teknisyeni, duvar beton teknisyeni, kimya teknikeri, bayan kuaförü, laborant, makine mühendisi, makine teknisyeni, mal/hesap sorumlusu, matbaa teknikeri, memur, mimar, muhasebeci, mühendis, psikolog, sıhhi tesisat teknisyeni, şoför, teknik ressam, uzman, veri hazırlama, veteriner ve zabıt katibi olarak görevlendirilecek.

Personel alımı başvurusunda bulunacakların şu koşullara uyması gerekmektedir:

(1) 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde belirtilen genel ve özel şartlara sahip olmak;

(a) Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak,

(b) 18 yaĢını tamamlamış olmak,


(c) Kamu haklarından mahrum bulunmamak,


(ç) Türk Ceza Kanunu’nun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,


(d) Askerlik durumu bakımından; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş olmak,


(2) Herhangi bir kamu kurum ve kuruluşunda 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’na tabi görevlerde çalışıyor olmamak,


(3) Sözleşmeli subay, sözleşmeli astsubay, uzman erbaş veya sözleşmeli er olarak sözleşmesi feshedilmiş veya halen çalışıyor olmamak,


(4) 11 Kasım 2016 tarihli ve 29885 sayılı “Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı Sağlık Yeteneği Yönetmeliği” gereğince; Yapılacak sınavlar sonucunda başarılı olan asil ve yedek adaylar Engelli Sağlık Kurulu Raporu Vermeye Yetkili Sağlık Kuruluşları listesinde yer alan Sağlık Bakanlığı bağlısı sağlık hizmet sunucularından "Memur Adayı Olur" kararlı sağlam raporu almış olmak,


(5) Başarılı olan adayların, güvenlik soruşturması sonucu olumlu olmak ve göreve başlamalarında bir sakınca bulunmamak,


(6) Bakanlar Kurulu Kararları ve mahkeme kararlarınca terör örgütü olarak kabul edilmiş tüm terör örgütleri ile herhangi bir irtibatı veya iltisakı bulunmamak


(7) Her bir kadro unvanı için belirlenen niteliklere sahip olmak (TABLO-2),


(8) Lisans, Ön lisans ve Ortaöğretim (lise) mezunları için 2016 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavına (KPSS) girmiş ve her bir unvan için belirlenecek asgari puanı almış olmak.


Bunların yanı sıra; şehit, malul ve muharip gazi eş ve çocuklarının; anne, baba veya eşinin şehit/gazi olduğunu gösterir belge ile başvurularında, almış oldukları merkezi sınav puanına, aldığı puanın %10 fazlası eklenerek hesaplanmış puan dikkate alınır. (Anne/baba veya eşi TSK’ya mensup ise bağlı olduğu Kuvvet Komutanlıklarının Personel Başkanlığından, diğer kamu kurumlarına mensup ise, mensup oldukları Bakanlık ve Sosyal Güvenlik Kurumunun her ikisinden de belge alacaklardır.)

MSB BAŞVURULARI NE ZAMAN BİTECEK? 

Personel alımı başvuruları 30 Aralık 2016 tarihinde başladı. Milli Savunma Bakanlığı'nın internet sitesinden (www.msb.gov.tr) yapılacak ve 6 Şubat 2017 tarihine kadar devam edecek.

MSB MEMUR BAŞVURU NASIL YAPILIR?

Başvuru sırasında adaylar için Genel Ağ üzerinde bir aday numarası belirlenecektir. Adaylar daha sonra bu numara ile kendi bilgilerini kontrol edebilecekler. Başvuru formunun doldurulmasının ardından "Başvurumu Kaydet" sekmesine tıklayarak başvuru işleminizi tamamlayabilirsiniz. Başvurunun tamamlanması sonrasında bilgilerinizin yer aldığı sayfanın bir çıktısını almanız yararınıza olacaktır. Öte yandan adayların Genel Ağ haricinde yapacakları başvurular ise kabul edilmeyecektir.

Ön başvuruların ardından 10 Şubat 2017'de ön başvurusu kabul edilen ve her unvan için belirlenecek aday sayısı ve adayların listesi yine Milli Savunma Bakanlığı'nın web sitesinde yayınlanacaktır. Listelerin açıklanmasının ardından ön başvurusu kabul edilen adaylar 6 Mart 2017 tarihine kadar istenilen belgeleri posta/kargo yahut şahsen müracaat ile Milli Savunma Bakanlığı Personel Temin Daire Başkanlığı'na ulaştıracaklar. Belirlenen tarihten sonra belgeleri gönderen adayların evrakları ise işleme tabi tutulmayacak.

Milli Savunma Bakanlığı personel alımı sürecinde bu aşamaların ardından belgelerini teslim eden adaylar KPSS'den aldıkları puanlar esas alınarak sıralanacaklar. Her bir unvan için kaç adayın çağrılacağı ise yine www.msb.gov.tr'den duyurulacak.

Uygulamalı sınavlar Ankara’daki uygulamalı sınav merkezlerinde; mülakat sınavları ise MSB Per.Tem.D.BĢk.lığı (Cebeci/ANKARA)’nda yapılacaktır. Uygulamalı sınava tabi tutulacak adayların hangi uygulamalı sınav merkezinde hangi tarih ve saatte hazır olacağı ile tüm adayların mülakat sınavı tarihleri Genel Ağ üzerinden yayımlanacaktır.

Detaylı bilgi için MSB memur olma klavuzuna gitmek için buraya TIKLAYINIZ

Son Güncelleme: 25.01.2017 12:32
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
memur 2017-01-25 12:04:46

Memur alımı duyuruları başladı. Allah herkesin hakkında hayırlısını versin.