kent otel
12 Aralık 2016 Pazartesi 23:29
Yılbaşına özel en güzel hediye önerileri

Yılın sona ermesine ve yeni yılın 2017 başlamasına az kalan şu günlerde hepimizi bir heyecan sardı. Sevdiklerimizle bir arada geçireceğimiz yılbaşına özel en güzel hediye önerilerini e-karaman haber sitesi olarak sizinle paylaşacağız.

Hediyeleşmek gerek dini, gerek kültürel olarak hoş ve ilişkileri kuvvetlendiren bir davranıştır. Ama maalesef hediye almak gerçekten zor bir iştir.

Hediye alırken nelere dikkat etmeliyiz?

Hediye alırken en çok dikkat etmemiz gereken şey aslında hediyeyi alacağımız kişinin ihtiyaçlarıdır. Hediye alacağımız kişinin mesleği, hobileri, medeni durumu, bizim için ne önem ifade ettiği alacağımız hediye konusunda bize yol gösterebilir. Tabi bütçemizi de göz önünde bulundurmak zorundayız. Bu yüzden hediye alacağımız kişi sigara kullanıyorsa bir paket sigara bile güzel bir hediye olabilir.

Hediyenin kişisel olması şart mı?

Aslına bakarsanız hediye alımını kolaylaştırmak adına herkese aynı hediyeden alabiliriz. Fakat hediye alacağımız kişiye ‘’ sen de diğerleri gibisin’’ demenin daha kolay yolları varken bunu yapmanızı önermiyoruz. O yüzden sen başkasın demek adına daha kişisel ve özel bir hediye tercih etmeliyiz. Hatta bunun için el işi ürünler satın alabilir veya kendimiz yapabiliriz. Özellikle yılbaşında soğuk olan ülkemiz göz önüne alındığın bir atkı örmek çok mantıklı olabilir. Zamanınız yoksa internetten veya pazardan el işi atkılar satın alabilirsiniz. Tabi hediyeyi verirken ‘’ Senin için ördüm’’ deyip dememek sizin tercihiniz.

Fiyatı önemli mi?

Aslına bakarsanız kadınlar ve erkekler için yapılan araştırmaların sonucunda her 10 erkekten 9’u bu soruya ‘’önemli değil’’ derken, bayanlarda bu durum biraz farklıdır. Bayanlar kendilerini özel hissetmek isterler. Hediye aldıkları kişinin, kendilerine hediye vermek uğruna feda edebilecekleri parayı ve zamanı görmek isterler. Buna paralel olarak hediye ne kadar pahalı ise hediye alan kişi o kadar değer veriyordur.

e-karaman.com

Son Güncelleme: 12.12.2016 23:29
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol