kent otel
06 Mart 2017 Pazartesi 18:21
8 Mart’ta 8 Bin Kadınla Buluşulacak

Küçükçekmece Belediyesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü tüm Mart ayı boyunca kutlayarak, konunun önemine dikkat çekecek. Ay boyunca sürecek konserler, sergiler ve söyleşilerle8 bin kadınla buluşulacak.

Muhabirimizin edindiği bilgiye göre, Kadınların sosyal hayata katılımında aktif rol üstlenen Küçükçekmece Belediyesi, Mart ayı için özel bir program tasarladı. Ay boyunca, ilçedeki kültür ve sanat merkezlerinde, okullarda, hastanelerde, dernek ve eğitim merkezlerinde bu anlamda çeşitli etkinliklerle konunun önemine dikkat çekilecek.

Zengin Etkinlik Programı

Kadınlar için zengin bir program hazırlayan Küçükçekmece Belediyesi, Mart ayı boyunca, “Kadın Denince” sergisi açılışı, Prof. Dr. Canan Karatay söyleşisi, “Kadınlara Dair Ezgiler” konseri başta olmak üzere birçok etkinliğe imza atacak.

Kadınların Hep Yanında

Kadınların bir gün değil her gün yanında olmanın önemine vurgu yapan Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz,“Sosyal belediyecilik anlayışımız doğrultusunda kadınların bir gün değil, her gün değerli olduğu kanaatindeyiz. Bu doğrultuda Küçükçekmece Belediyesi olarak, yalnızca 8 Mart’ta değil ay boyunca her güne bir etkinlik koyarak, toplam 8 bin kadınla buluşmayı planlıyoruz. Ayrıca yıl içinde yaptığımız kişisel gelişim eğitimleri ve düzenlediğimiz kurslarla, kadınların sosyal hayata aktif katılımını destekliyoruz” dedi.

İsmail Ethem Taboru

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol