Karaman'da Kuvvetli Rüzgar, Soğuk ve Yağışlı Hava Uyarısı Yapıldı

Karaman'da yağışlı ve soğuk hava uyarısı yapıldı. 23 Nisan 2017 Pazar Günü Bölgemizde Hava!. Karaman hava durumu nasıl?

Karaman'da Kuvvetli Rüzgar, Soğuk ve Yağışlı Hava Uyarısı Yapıldı
21 Nisan 2017 - 21:01 - Güncelleme: 22 Nisan 2017 - 20:25

Karaman'da yağışlı ve soğuk hava uyarısı yapıldı. 23 Nisan 2017 Pazar Günü Bölgemizde Hava!

Kuvvetli Rüzgar, Soğuk ve Yağışlı Hava ile Zirai Don Olayına Dikkat!          

23 Nisan 2017 Pazar günü:

Karaman çevrelerinin çok bulutlu diğer yerlerin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur şeklinde görülecek olan yağışların, hava sıcaklığının azalmasıyla birlikte bölgenin güneybatı, batı ve kuzeybatısında karla karışık yağmur ve yükseklerde kar şeklinde olması bekleniyor.

Rüzgârın; bölgenin doğu kesimlerinde sabah saatlerinde güney ve güneybatı zamanla bölge genelinde batı ve kuzeybatı yönlerden, kuvvetli (40-60 km/saat) ve yer yer fırtına (60-75 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.

Hava sıcaklıklarının azalarak mevsim normallerinin 4 ila 12 derece altında seyredeceği tahmin ediliyor. Sıcaklık düşüşleriyle birlikte Pazar ve Pazartesi günlerinde hafif, yer yer orta kuvvette zirai don olayı bekleniyor.

23 Nisan 2017 Pazar günü beklenen kuvvetli rüzgâr ve fırtına, soğuk hava ve kar yağışlarına bağlı olarak meydana gelebilecek ulaşımda aksamalar, çatı uçması, ağaç ve direklerin devrilmesi, baca gazı zehirlenmeleri, zirai don gibi olumsuzluklara karşı vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

Kamuoyuna duyurulur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum