"KOP´TA GİRİŞİM PROJESİ" TANITIM TOPLANTISI DÜZENLENDİ

“KOP´TA GİRİŞİM PROJESİ” TANITIM TOPLANTISI KTSO'DA DÜZENLENDİ

"KOP´TA GİRİŞİM PROJESİ" TANITIM TOPLANTISI DÜZENLENDİ
28 Kasım 2018 - 10:10

                                    
T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından desteklenen, Selçuk Üniversitesi ile Konya Teknokent/Selçuk TTO’nun öncülüğünde Aksaray, Karaman, Konya ve Niğde olmak üzere KOP Bölgesindeki 4 ilde yürütülecek olan ve Haziran 2019’da Ödül Töreni ile sona erecek “KOP’TA GİRİŞİM” programı kapsamında düzenlenen toplantı Odamız ev sahipliğinde KTSO Toplantı Salonunda  Bilim, Sanayi ve Teknololi İl Müdürü Ali Osman KAŞIKÇI, Karaman Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Gökhan ALKAN, Selçuk Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi Uzmanları ve üyelerimizin katılımıyla gerçekleştirildi.
 
Konya Teknokent – SELÇUK TTO Girişimcilik ve Şirketleşme Uzmanı H. Ufuk KORKMAZ ve Girişimcilik Merkezi Müdürü Taner Baltacı   tarafından Konya Teknokent – SELÇUK TTO faaliyetleri ve KOP’TA Girişim Programı sunumu ile programa ait detaylar aktarıldı. 

Programın amacı, hedef kitlesi, başvuru koşulları ve edinilecek kazanımlarla ilgili bilgi veren Uzman Ufuk KORKMAZ toplantıya katılan üyelerimizin sorularını yanıtladı.

Proje ile girişimcilik kültürünün yaygınlaştırılması, yenilikçi ürün ve fikirlerin ticarileşmesine fırsat tanınması, girişimcilik ekosistemini güçlendirerek yatırımcılarla buluşturulması ve uluslararası pazarlarda yer almalarına imkan tanınmasının amaçlandığını belirtilerek “Özellikle,  yüksek teknoloji gerektiren iş fikrine sahip girişimci ve girişimci adaylarının proje fikirlerini Fikri Mülkiyet Hakları çerçevesinde korunma altına alınmasını sağlamak, ardından hali hazırda korunan bu fikirleri ulusal ve uluslararası pazarlara sunmak ve ticarileştirilmesini sağlamak için koçluk hizmeti verilecek olup, potansiyel yatırımcılara da ‘Melek Yatırımcılık’, ‘Stratejik Yatırımcılık’ ve ‘Finansal Yatırımcılık’ konularında eğitimler verilecektir. Böylece; Girişimci Yatırım Fonları ve Melek Yatırım Fonlarından destek alabilmek için gerekli donanıma ve altyapıya sahip firmalar oluşturularak, Bölgesel Melek Yatırım Ağının altyapısının oluşturulması sağlanacaktır” ifadeleri kullanıldı.
 


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum