Reklam
Reklam

Öğretmenlere Yönelik Trafik Eğitim Semineri Başladı

Öğretmenlere Yönelik Trafik Eğitim Semineri Başladı

Öğretmenlere Yönelik Trafik Eğitim Semineri Başladı
06 Eylül 2019 - 18:10

Öğretmenlere Yönelik Trafik Eğitim Semineri Başladı

Mesleki çalışma programı kapsamında ilimizde görev yapan öğretmenlere, Karaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Karaman İl Emniyet Müdürlüğü iş birliğiyle trafik eğitimi ile ilgili seminer veriliyor.

Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerince verilen öğretmenlere yönelik trafik eğitim semineri, iki gün boyunca Lütfi Elvan Fuar ve Kongre Merkezinde gerçekleştirilecek.

Seminer öncesinde selamlama konuşması yapan İl Milli Eğitim Müdürü Abdurrahman Kurt, konuşmasında trafik eğitiminin önemini vurguladı. "Eğitimin ana ögesi ve baş öznesi insandır." diyen İl Müdürü Abdurrahman Kurt sözlerine  "Bu felsefeyle hazırlanan 2023 Eğitim Vizyonumuzun toplumu ilgilendiren birçok alanda sağlayacağı değişim ve dönüşümden biri de en fazla can ve mal kayıplarını verdiğimiz trafikte olacaktır. Çünkü trafiğin de ana unsuru ve baş öznesi, ister yaya olsun isterse sürücü yine insandır." diyerek devam etti.

Okul içi ve okul dışında öğretmenlerin örnek olarak ortaya koyacağı bilinç ve tavrın çok önemli olduğunu belirten İl Müdürü Kurt, "Küçük ihmallerin büyük toplumsal bedellere dönüştüğünü; şerit ihlallerinin, sinyal vermemenin, kemer takmamanın yol açtığı kaza ve kayıpları düşündüğümüzde görebiliriz. Sizlerle yetişen öğrencilerimiz trafiği ve kendisini tehlikeye atmamak için yaya geçidinden veya üst geçitten geçecek, ya da sizinle yetişen öğrencilerimiz sürücü koltuğuna oturduğunda size ve çocuklarımıza, topluma zarar vermeden, kişiyi tehlikeye atmadan araç kullanmayı öğrenecek." dedi.

Eğitimin hayırlı olması dilekleriyle konuşmasına son veren İl Milli Eğitim Müdürü Abdurrahman Kurt'un ardından seminere geçildi.

Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğünde görevli polis memuru Necati Tuğrul tarafından verilen eğitim seminerinde, anasınıfı ve sınıf öğretmenlerine trafik eğitimi konusunda bilgilendirmelerde bulunulacak. Öğretmenlerin görev yaptıkları okullarda, eğitimde gördükleri konuları öğrencilere ve öğrenci velilerine aktarmasıyla, trafik kültürü ve adabının benimsetilmesi ve genel olarak trafik konularında ihtiyaç duyulan bilincin topluma kazandırılması amaçlanıyor.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum