Reklam
Reklam

Sıcak hava uyarısı, Karaman hava durumu bilgileri

Kaaman'da hava. Karaman Ramazan Bayramı ile birlikte artarak mevsim normallerinin 3 - 6 derece üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının haftasonuna kadar etkili olmaya devam etmesi beklenmektedir.

Sıcak hava uyarısı, Karaman hava durumu bilgileri
29 Haziran 2017 - 18:50

Karaman hava durumu bilgileri. Yapılan son değerlendirmelere göre 30 Haziran Cuma gününden itibaren bölgemizdeki mevcut sıcak havaya ilaveten Kuzey Afrika üzerinden gelecek olan yeni bir sıcak hava dalgasının etkisine gireceği tahmin ediliyor. Bu sıcak hava dalgası ile birlikte halen normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının bölgemiz genelinde hissedilir derecede artacağı ve mevsim normallerinin 6 - 10 derece üzerinde gerçekleşeceği ve bazı il ve ilçelerimizde uzun yıllar en yüksek sıcaklık değerlerine ulaşılabileceği beklenmektedir.

Bu Pazar ve Pazartesi günlerinde bölgemize bağlı il merkezlerimizde tahmin edilen en yüksek hava sıcaklıklarının, Konya'da 38 - 39, Aksaray'da 37 - 40, Karaman ve Niğde'de 36 - 38 derece olması beklenmektedir.

Sıcak hava dalgasının önümüzdeki Salı günü bölgemizde etkisini kaybedeceği ve hava sıcaklıklarının azalarak mevsim normalleri civarına düşeceği tahmin edilmektedir.

Aşırı yüksek sıcaklıkların meydana getireceği olumsuzluklara karşı başta yaşlılar, çocuklar ve kronik hastalığı olanlar olmak üzere vatandaşlarımızın güneş ışınlarının dik geldiği 10-16 saatleri arası güneş ışınlarına direk maruz kalmamaları hususunda dikkatli olmaları ve sıcaktan korunmak için gerekli önlemleri almaları büyük önem taşımaktadır.

Başlama – Bitiş Zamanı        

29.06.2017  12.00 Lokal    ila    03.07.2017  18.00 Lokal arası    

Oluşması Muhtemel Riskler

Kuvvetli Sıcak Hava Dalgası, Güneş Çarpması vb.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum