Vali Meral Köy Muhtarları ile Bir Araya Geldi

Vali Fahri Meral, 31 Mart 2019 Pazar günü yapılan Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde muhtar olarak seçilen ilimiz merkeze bağlı köy muhtarları ile bir araya geldi.  

Vali Meral Köy Muhtarları ile Bir Araya Geldi
02 Mayıs 2019 - 15:01


Valilikte kamu, kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, il genel meclis üyeleri ve köy muhtarlarının katılımlarıyla gerçekleştirilen toplantıda, muhtarlara yönelik genel güvenlik, Uyuşturucu ile Mücadele Aplikasyonu (UYUMA), mevsimlik tarım işçileri, açık kapı ve nüfus işlemlerine ilişkin ilgili birimler tarafından eğitim verildi.
 
Seçilen tüm muhtarlara görevlerinin hayırlı olması dileklerinde bulunarak konuşmasına başlayan Vali Fahri Meral, önceki dönemde güzel hizmetler yapıldığını bundan sonraki beş yıllık süreçte de kaynakların verimli bir şekilde kullanılarak en iyi hizmetlerin hedeflendiğini ifade ettiği toplantıda, ‘sıfır atık projesi, açık kapı uygulaması, bağımlılıkla mücadele ve UYUMA projesi, ağaçlandırma, imar barışı,  metruk binaların yıkılması’ konularına değindi.
 
Sosyal hizmetler kapsamında vakıf hizmetlerinin ihtiyaçlı vatandaşlara düzenli olarak verildiğini belirten Vali Fahri Meral, ihtiyaçlı olup da ulaşılamayan vatandaşın kalmaması gerektiğini ifade etti. 
 
Vali Meral konuşmasını, göreve gelen muhtarlara görev sürelerince birlik ve beraberlik içerisinde başarılı çalışmalar temennisinde bulunarak sonlandırdı.
 
Toplantı, muhtarların yaşadıkları köyün sorun ve taleplerine ilişkin konuları dile getirmesi ve karşılıklı görüş alışverişinde bulunulmasıyla sona erdi.
 


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum