Reklam

YERLİ OTMOBİLE TALİBİZ

BAŞKAN ÇALIŞKAN; “YERLİ OTMOBİLE KARAMAN OLARAK TALİBİZ”

YERLİ OTMOBİLE TALİBİZ
23 Kasım 2017 - 12:15 - Güncelleme: 23 Kasım 2017 - 12:18

Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, kentte devam eden yatırımları ve belediye çalışmalarını kamuoyuyla paylaştı. 
Dün Belediye Encümen Salonu’nda düzenlenen toplantıda Başkan Çalışkan ile Karaman'daki ulusal ve yerel basın mensupları bir araya geldi. Kent Meydanı ve Topucak Mahallesinin projeleri hakkında detayı bilgi veren ve açıklamalarda bulunan Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, toplantı sonunda soruları cevapladı. 
Bir gazetecinin yerli otomobil hakkındaki sorusu üzerine Başkan Çalışkan, Karaman’ın yerli otomobile talip olduğunu açıkladı. 
Başkan Çalışkan; “Ulaşım ve OSB’si olarak en iyi İl’lerden birinin Karaman olduğunu söyleyen Çalışkan, şunları aktardı; “Sanayi şehriyiz, Türkiye'nin ekonomik açısından ilk 15'in içerisinde, organize sanayi büyüklüğü olarak ilk 4’ün içerisinde bir il olarak, Karaman olarak yerli otomobile talibiz. 
Havalimanımızın ihalesi gerçekleşti. Yüksek hızlı tren ve aynı zamanda yolcu ve yük taşıma kapasitesine, Konya’dan Mersin’e ulaşan hattın ihalesi gerçekleşti. Lojistik Merkezi'mizin ihalesi gerçekleşti. Serbest Bölgemiz Bakanlar Kurulunda. 
2.Organize Sanayi yer tespiti gerçekleşti. Mevcut organize sanayi 7 milyondan 11 milyon m2'ye çıktı ve teşvikTE önemli bir noktada. Bu kadar veriye sahip ender illerden biriyiz. Aynı zamanda Konya da bizim partner ilimiz. Otomotiv sektörünün yan sanayisinin belli bir kısmı da orada var. Onları da Karaman’a davet ederek, Karaman’da çok daha güzel bu hizmeti gerçekleştireceğimize inanıyoruz.” dedi.


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum