Reklam
Reklam

TOKİ konutları için hafriyat çalışmaları başladı

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde ihalesi tamamlanan ve 3 etapta yapılması planlanan bin 830 TOKİ konutu için yüklenici firma tarafından hafriyat çalışmalarına başlandı.Yüksekova’da Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı tarafından...

TOKİ konutları için hafriyat çalışmaları başladı
03 Mart 2017 - 15:48

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde ihalesi tamamlanan ve 3 etapta yapılması planlanan bin 830 TOKİ konutu için yüklenici firma tarafından hafriyat çalışmalarına başlandı.

Yüksekova’da Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı tarafından 3 etap halinde bin 830 konutun yapılması planlanıyor. Çalışmaların ilk etabında tamamlanması planlanan 768 konut için yüklenici firma tarafından ilçenin Esenyurt Mahallesinde hafriyat çalışmalarına başlandı. 3 etap halinde bitirilmesi planlanan bin 830 konut için önümüzdeki günlerde diğer yüklenici firmaların da çalışmalara başlayacağı belirtildi.

Dün muhtarla bir araya gelen Yüksekova Kaymakamı Mahmut Kaşıkçı ilçede yapılması planlanan konutlar hakkında bilgilendirmelerde bulunarak, "TOKİ konutlarının ayrı bir ihalesi yapıldı. 3 etapta bin 830 konutumuz için 3 farklı firmamız çalışacak. Bin 830 konutumuz şu anda ihale süreçleri tamamlandı. İlk firmamız çalışmalara başladı. Önümüzdeki haftalarda diğer firmalarımız gelip startını verecek” ifadelerini kullanmıştı.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum