Reklam
Reklam

HAMARAT ELLER BOŞ DURMUYOR

Belediyemiz bünyesindeki TOGEM koordinesinde hizmet veren Kadın Kültür Merkezi’nde eğitim gören tekstil kursiyerleri, koronavirüs sürecinde harıl harıl çalışarak sağlık sektörünün ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyor.

05 Eylül 2020 - 11:07

Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüz bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Toplumsal Gelişim Merkezi (TOGEM) koordinesinde Bahçelievler Mahallesi’nde hizmetlerini sürdüren Kadın Kültür Merkezi’nde devam eden tekstil kursu, sağlık sektörünün ihtiyaçlarının karşılanmasına büyük katkı sunuyor.

    Her ay binlerce maske üretiminin yanı sıra Adıyaman’daki devlet hastaneleri için tulum, sedye örtüsü, bone ve ameliyathane box önlüğü üretiminin de gerçekleştirildiği kursta incelemelerde bulunan Belediye Başkanımız Dr. Süleyman Kılınç, gayretle çalışan kursiyerle ve yetkililere teşekkür etti.

   İş-Kur tarafından istihdamı sağlanan, Halk Eğitim Merkezi tarafından da desteklenen kursta toplam 30 kursiyerin eğitim gördüğünü söyleyen Başkanımız, üretilen sağlık malzemelerinin hastanelerle yapılan protokol çerçevesinde Adıyaman’daki hastanelere gönderildiğini belirterek, üretimin pandemi süreci boyunca üretime devam edileceğini sözlerine ekledi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum