kent otel
07 Mart 2017 Salı 15:46
Arsuz’a 5 yıldızlı otel yapılacak

Hatay’ın Arsuz İlçe Kaymakamı Musa Sarı, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) ziyaretinde, Arsuz’a 5 yıldızlı otel yapılacağı müjdesini verdi.

Yaklaşık 3-4 ay önce yayınlanan kararnameyle Van’ın Tuşba ilçesinden Hatay’ın Arsuz İlçe Kaymakamlığı görevine atanan Musa Sarı, İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz’ı makamında ziyaret etti.

Göreve geldiği günden bu yana Arsuz’u turizm şehri yapmak için yoğun bir şekilde çalıştıklarını ifade eden Arsuz Kaymakamı Sarı, Arsuz’a 5 yıldızlı bir otelin yapılması için, ihaleye çıkıldığını ve yatırımcıların beklendiğini söyledi.

Arsuz Deniz Kampı yanında, denize sıfır noktasında bulunan yerin turizmciler ve yatırımcılar için cazibe merkezi haline geleceğini söyleyen Kaymakam Sarı, Arsuz-Samandağ sahil yolunun bitirilmesi içinde 13 kilometrelik mesafe kaldığını belirtti.

Gerekli ödeneğin çıkartılması ile çalışmaların başlayacağını söyleyen Kaymakam Sarı, Arsuz-Samandağ yolunun da bitirilmesi ile bölgede adeta bir turizm patlaması beklediklerini ifade etti. Sarı, “Arsuz bölgemiz, özellikle yaz aylarında yerli ve yabancı turistler için cazibe merkezi, gerek deniz gerekse yamaç paraşütü, dalgıç ve deniz sporları için önemli bir potansiyele sahiptir. Tüm bu etkenlerin hayata geçirilmesi ile bölgede turizm canlanacaktır” dedi.

Ziyaretten ötürü memnuniyetini dile getiren İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, Kaymakam Musa Sarı’ya bölge ekonomisi ve sosyal yapısı hakkında bilgiler verdi. Yılmaz, “İskenderun’da yaşayan vatandaşlarımızın da çoğunun Arsuz’da yazlığı var. Arsuz ilçe olduktan sonra hızla gelişiyor. Gerek çevre illerden gerekse Türkiye’nin dört bir yanından insanlar yaz aylarında Arsuz’a akın ediyorlar. Yurt dışından da Arsuz’a tatil için gelen tatilciler var. Arsuz’da 5 yıldızlı otel projesini önemsiyoruz. Arsuz- Samandağ çevre yolunun tamamlanması ise gerçekten çok önemli. Bu konuların da İTSO olarak takipçisi olacağız" şeklinde konuştu.
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol