Reyhanlı'da İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü etkinliği

Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde, İstiklal Marşı’nın kabulünün 96. yıl dönümü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü dolayısıyla etkinlik düzenlendi.Halk Eğitim Merkezi Cemil Meriç konferans salonundaki etkinlikte, İstiklal Marşı okundu...

Reyhanlı'da İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü etkinliği
13 Mart 2017 - 10:45

Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde, İstiklal Marşı’nın kabulünün 96. yıl dönümü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü dolayısıyla etkinlik düzenlendi.

Halk Eğitim Merkezi Cemil Meriç konferans salonundaki etkinlikte, İstiklal Marşı okundu ve İstiklal Marşı’nın kabulünün tarihçesi anlatıldı. Daha sonra Kız İmam Hatip Ortaokulu Sosyal Bilgiler Öğretmeni Ramazan Kahraman günün anlam ve önemini belirten konuşma yaptı.

Öğrencilerin şiirler okuduğu programda İstiklal Marşı’nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’un edebi kişiliği anlatıldı, skeç sahnelendi. Daha sonra da öğrenciler İstiklal Marşı’nın 10 kıtasını okudu. Program, oratorya sunumu ile sona erdi.

Etkinliğe, Kaymakam Tuncay Dursun, Garnizon Komutanı Jandarma Binbaşı Hacı Nuri Ünal, Emniyet Müdürü Nadir Örten, Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Yumuşak, siyasi parti temsilcileri, daire ve okul müdürleri, askerler, veli ve öğrenciler katıldı.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum