Reklam
Reklam

İl Emniyet Müdürlüğü Tapu Dolandırıcılarını Yakaladı

Karaman Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Müdürlüğümüzce yürütülen çalışmalarda; Sahte tapu senedi düzenleyerek başkasına ait olan arazileri üçüncü şahıslara kiralayan, özellikle çiftçi vatandaşlarımızı “yüksek tutarlı elektrik sayaç faturalarını düşüreceğiz, sayaçları yavaşlatacağız” şeklinde yalan beyanlarla dolandıran, kendilerini kamu görevlisi olarak tanıtmak sureti ile vatandaşlarımızdan para aldıkları tespit edilen R.Ö ve R.B. isimli şahıslar yakalanarak gözaltına alınmışlardır.

İl Emniyet Müdürlüğü Tapu Dolandırıcılarını Yakaladı
25 Ağustos 2020 - 18:55

24 Ağustos 2020 günü şahıslara ait ev işyerlerinde yapılan aramalarda; 6 Adet sahte tapu senedi, 1 Adet kira sözleşmesi, MEDAŞ’a verilmek üzere müşteki adına düzenlenmiş dilekçe muhafaza altına alınmıştır. 
 
Müdürlüğümüzdeki işlemlerinin ardından, 25 Ağustos 2020 günü adliyeye sevk edilen şahıslar çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderilmişlerdir. 
 
Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğine yönelik suçlar başta olmak üzere her türlü suçla mücadele çalışmalarımız kararlılıkla sürdürülmektedir. 
 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.  
        
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum