Reklam
Reklam

İl Müdürü Çalışkan İş İnsanlarına Mesleki Eğitimin Avantajlarını Anlattı

İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, Karaman Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren iş insanlarıyla bir araya gelerek mesleki eğitimdeki yeni gelişmeler ve bu gelişmelerin işletmeler açısından faydalarını aktardı.

İl Müdürü Çalışkan İş İnsanlarına Mesleki Eğitimin Avantajlarını Anlattı
14 Temmuz 2021 - 09:36
Mesleki eğitimi güçlendirmek ve sorunları çözmek için Karaman'daki oda ve birlik temsilcileriyle bir araya gelen İl Müdürü Mehmet Çalışkan, bu kez mesleki eğitimi Karaman Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren iş insanlarına anlattı.
“Bir derdimiz var diyerek çıktığımız bu yolda derdimizi anlatmak için sizlerle birlikteyiz”
İş insanlarıyla buluşmaktan dolayı memnun olduğunu ifade ederek sözlerine başlayan İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan bu fırsatı kendisine tanıdığı için Karaman Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kemal Boynukalın’a teşekkür etti. Mehmet Çalışkan, “Bir derdimiz var diyerek çıktığımız bu yolda derdimizi anlatmak için Karaman'daki oda ve birlik temsilcileriyle bir araya geldik ve şimdi sizlerle birlikteyiz. Mesleki eğitim konusu hem bizler hem de ülkemiz için önemli bir konu. Bakanlığımız bu konuda gerek yaptığı çalışmalarla gerekse de üretmiş olduğu projelerle 2023 Eğitim Vizyonu çerçevesinde mesleki eğitimi canlı tutmaktadır.” dedi.
“Toplumumuzun ihtiyaç duyduğu mesleki alanlara göre öğrencilerimizi yeteneklerine ve isteklerine göre kanalize etmeye çalışıyoruz”
Mesleki eğitim gün geçtikçe daha da önem kazanmaktadır diyen İl Müdürü Çalışkan,“Mesleki eğitim sürecinde öğrencilerimizi sizlerle buluşturmanın ve köprü kurmanın derdindeyiz. Bu çocuklar hepimizin çocukları. Biz çocuklarımıza güzel bir gelecek kurmakla mükellefiz. Akademik eğitimine devam eden öğrencilerimizin yanında toplumumuzun ihtiyaç duyduğu mesleki alanlara göre öğrencilerimizi yeteneklerine ve isteklerine göre kanalize etmeye çalışıyoruz. Bu noktada siz değerli iş insanlarımızın desteğine ihtiyacımız var. Mesleki eğitimin bir kanadı biz isek diğer kanadı sizsiniz. Karaman’da mesleki eğitimi güçlendirmek adına geçtiğimiz yıl White Rose firmasıyla bir iş birliği protokolü imzaladık. İmzaladığımız protokol ile elektrik, makine ve otomasyon alanında istihdam edilen öğrencilerimizin İş Kanunu gereğince ücretleri ödeniyor, çırak öğrenciler mezun olduklarında işletmede istihdam garantisi kapsamında işe alınacaklar. Bizim gayemiz Bakanlığımızın mesleki eğitimde yapmış olduğu atılımları ve projeleri sizlere iletmek. Sizlerden isteğimiz bize ve öğrencilerimize kapınızı açmanızdır” ifadelerini kullandı.
İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan’ın konuşması sonrasında söz alan İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İsmail Kılınç, Milli Eğitim Bakanlığınca 2023 Eğitim Vizyonu çerçevesinde mesleki eğitim konusunda yapılan çalışmalarla ilgili bir sunum yaptı.
Mesleki eğitim konusundaki açıklamaları nedeniyle İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan’a teşekkür eden Karaman Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kemal Boynukalın, iş insanları bu konuda her zaman destek olacaklarını belirterek kurumlarla işbirliği yapmaya hazır olduklarını ifade etti.
Program İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan’ın katılımcılardan gelen soruları yanıtlamasıyla sona erdi. 
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum