Reklam
Reklam

Başakşehir'de Sel Mağdurlarının Yaraları Sarılıyor

18 Temmuz’da 1 günde son 32 yılın en yüksek yağışını alan İstanbul’da, yaşanan doğal afettin ardından hasar tespit çalışmaları devam ederken sel mağdurlarına da yardımlar devam ediyor. Başakşehir’de sel felaketinden dolayı oturulamaz hale gelen 10 evin tadilatı, boyası yapılacak ve mağdur ailelere eşya yardımında bulunulacak.

Başakşehir'de Sel Mağdurlarının Yaraları Sarılıyor
22 Temmuz 2017 - 17:12

İSTANBUL - Tarihinin en büyük doğal afetlerinden birini yaşayan İstanbul’da pek çok ilçede ağır hasarlara sebep olan sel felaketi Başakşehir’de 10 ev yaşanılamaz hale geldi. Başakşehir Belediyesi vatandaşlar tarafından gelen talepler üzerine sahada hasar tespit çalışmaları yapılıyor. İtfaiye raporu sonuçlarına göre yardım çalışmaları başlatılacak.

Başakşehir Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, Fen İşleri Müdürlüğü, İmar Müdürlüğü ve Zabıta Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen ortak çalışma ile sel mağdurlarının yaraları sarılıyor. Başakşehir’in farklı mahallerinde hasar gören 10 ev de gerçekleştirilecek çalışmalarda evlerin çatıları tamir edilecek. Su basan evlerin zeminlerinin tadilatları gerçekleştirilecek. İhtiyaç duyulan evlerin boya badanaları yapılırken mağdur ailelerin kullanılamaz durumda olan eşyaları da yenilenecek.

Başkan Mevlüt Uysal, bir yıllık yağışın bir günde düşmesi sonucu yaşanan afette mağdur olan vatandaşların mağduriyetlerinin giderileceğini belirterek, “Zarar gören yerler etaplar değil Güvercintepe, Şahintepe, Altınşehir gibi orta mahallelerimizde yaşandı. Kentsel dönüşümle bu bölgede de bu tür son bulacak” dedi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum