Reklam
Reklam

Vali Gürel, Şehit ve Gazi Aileleri ile tanışma yemeğinde bir araya geldi

Vali Fuat Gürel ve eşi Özlem Aras Gürel’in ev sahipliğinde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından ilimizdeki şehit ve gazi aileleri onuruna tanışma yemeği düzenlendi.

29 Aralık 2018 - 12:10

Büyük Kulüpte düzenlenen yemek programına Vali Fuat Gürel ve eşi Özlem Aras Gürel, Vali Yardımcısı Barboros Baran, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Galip Sökmen ve eşi, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimler Derneği Karabük Şube Başkanı Sabri Özer ve Dernek üyeleri, Muharip Gaziler Derneği Karabük Şube Başkanı Sebahattin Çorbacı ve Dernek üyeleri, Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Hilmi Öksüzoğlu ve Dernek üyeleri ile şehit aileleri ve gazilerimiz ve  aileleri katıldı.
 
Yemek programı öncesinde eşi Özlem Aras Gürel ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Galip Sökmen ile masaları tek tek dolaşan Vali Fuat Gürel, şehit ve gazi ailelerimize teşriflerinden dolayı teşekkür etti.
 
Kur-an'ı Kerim Tilaveti ile başlayan ve tüm şehitlerimiz için yapılan duanın ardından kürsüye gelen Vali Fuat Gürel, "Sizler bu devlete, bu millete bedel ödemiş insanlarsınız, eşlerinizi, çocuklarınızı, babalarınızı şehit verdiniz. Sizler devletimize, milletimize emanetsiniz, sizlerle beraber olmak bizim aynı zamanda görevimiz. İlimizde 66 şehit ailemiz var, 150'nin üzerinde de Kıbrıs, Kore ve iç güvenlikten kaynaklı gazilerimiz mevcut. Karabükümüzde aslında "Gazi" ünvanını alabilecek bir vatan millet savunmasında kendisini ispatlamış bir şehrimiz. Belli aralıklarla sizlerle birlikte olmaya inşallah devam edeceğiz. Buraya kadar yoruldunuz hepinize teşekkür ediyorum bizleri mutlu ettiniz, hoşgeldiniz. Bu akşamı hazırlayan Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürümüz Galip Sökmen ve ekibine teşekkür ediyorum." dedi
 
Program Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve şehitlerimizin resimlerinin bulunduğu tabloların şehit ailelerimize takdim edilmesi ile sona erdi.


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum