Reklam
Reklam

KARAMAN'DA SÜREK AVLARI DEVAM EDİYOR

Karaman'da ekili alanlara zarar veren yaban domuzlarına karşı sürek avları devam ediyor.

KARAMAN'DA SÜREK AVLARI DEVAM EDİYOR
31 Ağustos 2020 - 10:26

Tarım alanlarında önemli derecede zirai üretime zarar verdiği tespit edilen yaban domuzlarına karşı Merkez Av Komisyonu ve Doğa Koruma ve Milli Parklar Karaman Şube Müdürlüğü işbirliği ile gerekli emniyet tedbirleri alınarak, Karaman İl Tarım ve Orman Müdürlüğü organizasyonunda Teknik Personelimiz Emrah ÖGET başkanlığında Kazımkarabekir ilçesi Akarköy, Kızılkuyu ve Özyurt köylerinde Sürek avı düzenlenmiştir.

Karaman İl Tarım ve Orman Müdürü Yusuf ŞAHİNBAŞ yaptığı yazılı açıklamada;"Bitki Sağlığı Uygulama Programı doğrultusunda yaban domuzlarının bağ, bahçe ve tarlalarda zirai üretime zarar verdiğinin tespit edildiği yerlerde profesyonel avcıların avlanması ile domuz popülasyonunun zarar eşiğinin altında tutulması amacıyla sürek avları düzenlenmiştir. Bu bağlamda İl Tarım ve Orman Müdürlüğü olarak her zaman üreticilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz.
Mücadele amaçlı sürek avı çalışmalarımızda emeği geçen personellerimize, Karaman Avcılık Atıcılık Amatör Balıkçılık ve Spor Kulubü Derneğimize, ava katılan avcılarımıza, İl Merkez Jandarma Komutanlığımıza, Tarım ve Orman Bakanlığı 8. Bölge Müdürlüğü; Doğa Koruma ve Milli Parklar Karaman Şube Müdürlüğümüze ve Sağlık Müdürlüğü çalışanlarımıza katkılarından dolayı teşekkür ederiz."

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum