Reklam
Reklam

KARAMAN'DAN AFRİKAYA UZANAN EL

SARIVELİLER MUSTAFA BARCIN ANADOLU İMAM-HATİP LİSESİ, Peygamberimiz Hz. Muhammed (sav) in “ Her türlü iyilik sadakadır.’’ ve “Yardım etmeye yakınlarınızdan başlayınız.’’ sözlerini dikkate alarak ilk önce Sarıveliler ilçesinde yaşayan ihtiyaç sahiplerine sonrasında ise Afrika’daki çocuklara yardım elini uzatıyor.

KARAMAN'DAN AFRİKAYA UZANAN EL
05 Kasım 2021 - 16:08
              Proje danışmanı Zeliha AKBULUT eşliğinde SARIVELİLER MUSTAFA BARCIN ANADOLU İMAM-HATİP LİSESİ’nde  dikiş atölyesi açılmıştır. Bu atölyede öğrenciler derslerden sonra gönüllülük esasına dayanarak proje uygulamasına katılmıştır.
            Aynı zamanda dikiş atölyesinde tek kullanımlık maskeler üretilmekte olup okuldaki maske ihtiyacı karşılanmakta ve okulda gerçekleştirilen Mevlid-i Nebi programında katılımcılara dağıtılmıştır.
          Uygulamaya başlanan “İYİLİK’’ projesinin ve projenin oluşturacağı iyilik ikliminin,  SARIVELİLER MUSTAFA BARCIN ANADOLU İMAM-HATİP LİSESİ ‘nden başlayarak dalga dalga yeryüzünü kaplayacağına; okullarımızın, ülkemizin ve dünyamızın daha paylaşımcı daha huzurlu hale gelmesine katkı sağlayacağına yürekten inanıyorlar.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum