AK Parti Kars İl Kadın Kolları Başkanı Nurgül Güner'in 8 Mart mesajı

AK Parti Kars İl Kadın Kolları Başkanı Nurgül Güner, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

08 Mart 2017 - 08:49

AK Parti Kars İl Kadın Kolları Başkanı Nurgül Güner, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Güner, yayımladığı mesajında, “Huzurlu, mutlu ve sağlıklı bir toplumun temel taşları olan, varlıklarıyla hayatın her alanında fedakarlığı, üretkenliği ve duyarlılığı temsil eden kadınlarımız, sonsuz sevgi ve hoşgörüyle yetiştirdikleri nesillerle geleceğimizin şekillendirilmesinde de önemli rol oynamaktadır” dedi.

Hayatın ağır yüklerini taşıyan, elinin emeğini gözünün nuru ile birleştiren kadınlarımız insanlığın kalbidir diyen Nurgül Güner, yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Ülkemizdeki tarihi seyrine baktığımızda; Ulusal Kurtuluş mücadelemizde cephede savaşan, erkeğine mermi taşıyan Türk kadını Cumhuriyetimizin kurulmasıyla birlikte öncelikle seçme ve seçilme hakkını elde etmiş ve birçok Avrupa ülkesinden önce siyasal, sosyal ve ekonomik alanda eşit haklara sahip olması sağlanmıştır. Kadınlarımız; analarımız, bacılarımız ve eşlerimiz olarak geleneksel ve köklü kültürümüzün gereği müstesna bir yere sahip olup, daima şefkatin, fedakârlığın ve özverinin sembolü olmuşlardır. Onları sadece bir günde anmamalı, her zaman saygı ve sevgiyle hak ettikleri değeri vermeliyiz. Bugüne kadar kadınlara yönelik her türlü şiddetin, ayrımcılığın ve istismarın karşısında olduğumuz gibi bundan sonra da olmaya devam edeceğiz. Kadınların "8 Mart Dünya Kadınlar Günü”nü içtenlikle kutluyor, refah, huzur ve barış içinde yaşayacağımız yarınlar diliyorum.”

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum