Reklam
Reklam

Kayseri Sarıoğlan'a Yakışan Eser

Kayseri - Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Sarıoğlan Kadın ve Gençlik Merkezi Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin de katılımıyla törenle tanıtıldı. Törende konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da rekor yatırımlar yapacaklarını belirtti.

Kayseri Sarıoğlan'a Yakışan Eser
08 Nisan 2017 - 18:10

Kayseri - Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Sarıoğlan Kadın ve Gençlik Merkezi Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin de katılımıyla törenle tanıtıldı. Törende konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik,  geçen yıl olduğu gibi bu yıl da rekor yatırımlar yapacaklarını belirtti.

Sarıoğlan Kadın ve Gençlik Merkezi’nin tanıtım töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Törene Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik,  AK Parti İl Başkanı Hüseyin Cahit Özden, ilçe kaymakamları, ilçe belediye başkanları, bürokratlar ve vatandaşlar katıldı.
Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, törende yaptığı konuşmada yapılan yatırım ve hizmetlerin Bütünşehir Yasası’nın ilçeler için ne denli önemli olduğunun göstergesi olduğunu söyledi. Şehrin her bölgesinde yatırım üstüne yatırım yaptıklarını ifade eden Başkan Çelik, “Tüm ilçelerimizde kadın ve gençlik merkezlerinin yanı sıra parklar, mesire alanları, kapalı pazar yerleri, spor sahaları yaptık. Yine tüm ilçelerimizde geniş çaplı bir altyapı hamlesi başlattık. Bu yıl da alt yapı kuruluşumuz olan KASKİ tarihinin en büyük yatırımını yaparak ilçelerimiz ve bağlı mahallelerindeki problemleri sona erdirecek. Daha sayamadığım pek çok yatırım ve hizmetle adeta arı gibi çalışıyoruz” dedi.       
Sarıoğlan Kadın ve Gençlik Merkezi ile ilgili bilgiler veren Başkan Mustafa Çelik, KAYMEK kurslarının verileceği dershaneler, yüzme havuzu, kadınlar lokali, internet odası, kütüphane gibi birimlerin bulunduğu Kadın ve Gençlik Merkezi’nin ilçeye önemli hizmetler vereceğini belirtti. 

SARIOĞLAN’A ULAŞIM KOLAYLIĞI

Hem altyapı hem de üst yapı anlamında şehirde ne varsa ilçelerde de onun olması için bu yıl da aynı hızla Sarıoğlan’a ve şehrimizin her köşesine yatırım yapmaya devam edeceklerini vurgulayan Başkan Çelik, “Ulaşım yılı ilan ettiğimiz 2017 yılında altı ayrı alt geçit, yeni yollar ve yeni raylı sistem hatları yapacağız. Sarıoğlan ilçemize de ulaşımda büyük kolaylık sağlayacak olan banliyö hattı projemizi hayata geçireceğiz. Kentsel dönüşümden eğitime, sosyal yaşam merkezlerinden altyapıya kadar pek çok alanda yeni yatırımlar yapacağız. İlçelerimize öncelik vermeye devam edeceğiz. Bu yıl toplam 1 milyon metrekare kilitli parke yaparak bir rekor kıracağız” dedi.
16 Nisan’da yapılacak referanduma ilişkin de açıklamalarda bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Çelik, “15 Temmuz zaferini 16 Nisan’ta taçlandıracağız. Sarıoğlan’dan rekor bir evet bekliyoruz” diye konuştu.

“AYAK OYUNLARI BİTİYOR”

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki de konuşmasında Büyükşehir Belediyesi’nin şehir merkezi ve ilçelerde büyük bir gayretle hizmet ettiğini belirterek, verilen her sözün yerine getirildiğini ifade etti. Konuşmasında 16 Nisan referandumunun önemini vurgulayan ve anayasa değişikliğinin maddeleriyle ilgili ayrıntılı bilgiler veren Bakan Özhaseki, muhalefetin değişikliğe karşı çıkma nedenini de açıkladı. Bakan Özhaseki şöyle konuştu: “Bunlar yüzde 25’i zor gördüler, yüzde 51’i görmeleri için kendilerini vatandaşa sevdirmeleri lazım. Dürüst davranmaları lazım. Çalışkan olmaları lazım. Ağızlarından yalanı bırakmaları lazım. Vatandaşın güvenmesi lazım. Bunları yapamayınca yüzde 51’i alamazlar. Alamayınca bir daha iktidarı göremezler. Ayak oyunları bitiyor, numara bitiyor. Bir daha iktidar göremeyeceğiz diye de çeşit çeşit yalanları söylüyorlar. Biz ise sizlere hizmet etmek için elimizden geleni yapıyoruz. 16 Nisan’da da güçlü bir evet bekliyoruz.”
Konuşmaların ardından yapılan yatırımın başarılı hizmetlere vesile olması için dualar edildi. Daha sonra Bakan Mehmet Özhaseki, Başkan Mustafa Çelik ve beraberindekiler Sarıoğlan Kadın ve Gençlik Merkezi’ni gezdiler. 


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum