kent otel
04 Mart 2017 Cumartesi 12:08
Başkan Ayaz, ilçede ki konut ve site yöneticileri ile buluştu

Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, Başiskele’de ki konut ve sitelerin yöneticileri ile bir araya geldi.

Başiskele Belediyesi bir ilki daha gerçekleştirerek, Başiskele’de ki konut site yöneticileri ile bir araya geldi. Yaklaşık 120 site yöneticisinin katılım sağladığı toplantı ilçede bulunan bir hotelde oldukça sıcak bir ortamda gerçekleşti. Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, her fırsatta nüfusun artması ile birlikte hizmetlerin eksiksiz kalması için planlı yapılaşma ve çalışmalar ile hizmet verdiklerini dile getiriyor. Bu anlamda da ilçede hızla artan konut sitelerinin yöneticileri ile bir araya gelerek herkesin yaşamak için tercih ettiği, 7 Yıldızlı Kent Başiskele’yi ve gelecekte ki projelerini anlattı.

Programda konuşan Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, “Başiskele 2009 yılı itibariyle kuruldu. Bu kuruluşla itibaren hızlı bir yapılaşma gerçekleşti. Başiskele’de herkesin gözle gördüğü ve istatistik rakamlarının çok açık desteklediği nüfus artışı demek hayat demek yaşam demek gelecek demek insan demek. Artan nüfusla hizmetlerimizi planlar ve hayata geçirirken elbette daha mutlu site sakinleri için sizlerle bir arada istişare ederek, komşuluk ilişkilerimiz arttıralı diye düşündük. Böylece sitelerle birlikte değişen Başiskele’nin geleceğini söylemek istedikleriniz neler ise onları da not alalım ona göre şekillendirelim dedik” dedi.

Bugün bir site tek başına gibi dursa yarın onlarca konut oluyor ifadelerini kullanan Ayaz, “Şimdi bu yeni site ve yeni hayatlar ile beraber insanların sosyal yaşantıları, eğitimi, sağılığı ulaşımı bir anda değişmesi ve bu gelişime ayak uydurması gerekiyor. Yeni komşularımızın burada yaşamak için tercih sebebi neyse 20 yıl sonra bu tercih sebebinin kaybolmaması gerektirecek sürdürülebilir hizmetler kılmak gerekiyor. Nasıl bugün olduğu gibi yarın da Başiskele’yi tercih edilen bir ilçe haline getirebiliriz derdindeyiz. Bunları sizlerle birlikte planlayarak gerçekleştirebiliriz. İstiyoruz ki sizlerle beraber geleceği şekillendirelim. O yüzden hep beraber yapalım yapmışken de bir eser bırakalım. Bu gaye ile ilçeye kazandırmış olduğumuz her eser ve yapının, hizmetin planlamasında sizlerden istişare ve ihtiyaçları, talepleri iletme, eksikleri gözden geçirme konusunda bir köprü vazifesini üstlenmesini talep ediyoruz” şeklinde konuştu.

Başkan Ayaz aynı zamanda toplantıda Başiskele’de ki konut sitesi yöneticilerine, “Sadece şanslı olanlar yerini alacak” dediği huzuruyla, doğasıyla, turizmiyle, sağlığıyla, eğitimiyle, konumuyla, yatırım fırsatlarıyla 7 Yıldızlı Kent Başiskele’yi ve Başiskele’de gerçekleştirmeyi planladığı vizyon proje ve hizmetlerini anlattı.

Toplantı karşılıklı site yöneticilerinin soru cevapları ile sona erdi.
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol