Reklam
Reklam

Başkan Doğan, "Kardeşlik için Evet" sloganıyla yürüyen grupla buluştu

“Kardeşlik için Evet” sloganıyla Ankara’dan yola çıkarak referandumda “Evet” kampanyası yürüten 15 Temmuz Gazisi ve Serüven Derneği Kurucusu Salim Gören ile derneğin başkan yardımcısı Fatih Sarıkaya, İzmit’e geldi. İzmit’e...

Başkan Doğan, "Kardeşlik için Evet" sloganıyla yürüyen grupla buluştu
23 Mart 2017 - 17:20

“Kardeşlik için Evet” sloganıyla Ankara’dan yola çıkarak referandumda “Evet” kampanyası yürüten 15 Temmuz Gazisi ve Serüven Derneği Kurucusu Salim Gören ile derneğin başkan yardımcısı Fatih Sarıkaya, İzmit’e geldi. İzmit’e gelen grubu İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan karşıladı.

“Kardeşlik için Evet” sloganıyla Ankara’dan İstanbul’a yürüyen grup 19 Mart Pazar günü İstanbul 15 Temmuz Şehitler Köprüsünde yapmış oldukları açıklamanın ardından yeniden Ankara’ya doğru yürümeye başlamıştı. İstanbul’dan Ankara’ya yürüyen grup İzmit’te ulaştı. Gençleri İzmit’te Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan karşıladı. Başkan Doğan, gençlerle sohbet ederek referandum hakkında fikir alışverişinde bulundu.

Gençleri kutlayan İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, “İki kardeşimi gönülden kutluyorum. Ülkemiz için çok önemli olan böylesine anlamlı bir amaç uğruna bir faaliyet yapmanız beni çok gururlandırdı, çok umutlandırdı. Tarihimize baktığımızda, Türk milletinin bin yılı aşan tarihinde inanç değerlerimizde Peygamber efendimiz de dahil, yöneticilerimiz de dahil hep gençlerimize güvenmiştir. Gençlerimizi hep ön plana alıp, kendilerinden daha iyi olacak inancıyla yetiştirmişlerdir. Bugünlere böyle geldik. Vatan olarak Anadolu’yu, Türk Milletini bu şekilde koruyup kolladık. Bu yüzden sizler çok değerli ve önemlisiniz” dedi.

Türkiye sizlerle emin ellerde olacak diyen Doğan, “Ben tıp okudum. Öğrenciliğin zorluğunu biliyorum. Gençlik yıllarım, çok farklı sosyal olaylarla iç içeydi. Biz böyle yüreklendirici cümleler duyamıyorduk. Siz yapamazsınız, diyorlardı, bu da bizi frenliyordu. Ama yeni dönemde, gençlerimize ne derse desinler, bizim gençlerimiz çok akılı, donanımlı ve pırıl pırıllar. Sizlere güveniyoruz. Sizlerle bizim ülkemiz, bayrağımız, milletimiz emin ellerde olacak” şeklinde konuştu.

Konuşmasına devam eden Başkan Doğan, “Bu Anadolu coğrafyasının verdiği güçten faydalanın. Ben çocuk hekimiydim, hastanemizde tansiyon aleti alamadığımız günleri bilirim. O yıllarda içimiz acırdı. Avrupa’da var bizde neden yok diyorduk. Bugün çok daha iyi şartlardayız. Bu inanarak oldu. Yapacağız dedik ve yaptık. Sizler daha iyilerini yapacaksınız. Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yıl dönümünde 2023’te sizlerle çok daha güzel noktalara geleceğiz. Bizim gencimiz her alanda kendini en iyi şekilde ispat edecek güce sahiptir. Gençlerle her zaman iyi diyaloglarımız oldu. Gençlik merkezleri kuruyoruz, genç girişimciler merkezi açtık, 3 D Yazıcı ve Tasarım Merkezi’ni kurduk. Sizler önemli ve değerlisiniz” ifadelerini kullandı.

Referandum sürecinin asla, siyasi ya da kişisel bir süreç olmadığını belirten Doğan, “18 yaşında gençlere tüm haklar, sorumluluklar verilirken, seçilme hakkı verilmesine karşı çıkıyorlar. Bu bizim gençlerimize büyük bir haksızlıktır. Bizim gencimiz de seçilmek için şansını denesin bunda ne zararı var. Gençlerimizin parlamentoda, belediye meclisinde seçilerek temsil etmeye hakkı yok mu? Aranızdan 3 milletvekili çıksa, gençlerin duygularını ifade etse, bir takım işlerin yapılmasına vesile olsa kötü mü olur? Biz gencimize güveniyoruz. Peygamber Efendimiz en büyük görevleri gençlere verdi. Gücümüzün farkına varalım, ufkumuzu açalım. Sizlerle vatanımız, bayrağımız, değerlerimiz çok daha emin ellerde olacak. Önümüzdeki süreç asla, siyasi ya da kişisel bir süreç değildir. Bu olay sizlerin daha iyi bir Türkiye’de yaşaması için gereken bir değişikliktir. Cumhuriyetimiz devam edecektir ama bu tür revizyonlarla eksikler de giderilmelidir. Sizlerin seçilmeme durumu da düzeltilmelidir” dedi.

Konuya hassasiyeti, yaklaşımları ve destekleri için Başkan Doğan’a teşekkür eden Salim Görgün “Referandum süreci kapsamında arkadaşımla birlikte bin 71 kilometrelik bir güzergah belirleyerek Cumhurbaşkanlığı külliyesinin önünden hareket ettik. Yürüyüş kapsamında Osmangazi Köprüsü’nden yaya olarak geçerek kardeşlik mesajı verdik. 400-500 kilometrelik dönüş yolunun 100 kilometresini geride bıraktık. İzmit’e geldik. Burada birkaç gün kaldıktan sonra yola devam edeceğiz. Bir metre bile olsa hiç araç kullanmadık. Yürüyüşümüzdeki hedefimiz bin 71 kilometre ve bunu da Ankara’daki Külliyede tamamlamak” şeklinde konuştu.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum