kent otel
14 Mart 2017 Salı 15:12
Başkan Karaosmanoğlu’ndan ’Duyu Bahçesi’ müjdesi

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu Karaosmanoğlu, Gebze Özel ve Yumrukaya Özel Eğitim ve Uygulama merkezlerine “Duyu Bahçesi” peyzaj projesinin başlanacağı müjdesini verdi.

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanlığı tarafından planlanan “Duyu Park” projesinin Gebze Özel ve Yumrukaya Özel Eğitim ve Uygulama merkezlerinde başlanması için talimat verdi. Engelli öğrencilerin okulun hemen dışında kurulacak “Duyu Park” sayesinde eğitimlerinde yeni bir dönem de açılmış olacak.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Gebze Özel ve Yumrukaya Özel Eğitim ve Uygulama merkezlerinde eğitim alan engelli bireylerin ve velilerin hazır bulunduğu toplantıda bir konuşma da gerçekleştirdi. Toplantıda bir konuşma yapan Karaosmanoğlu, “Rabbimizin sınavı olan bu çocukların önünü açmak, kendilerine yeter haline gelmesine katkı vermek görevimizdir. Engelli kardeşlerimize ve çocuklarımıza yeterli bakım göstermezsek bu sınavdan başarılı olamayız. Onların önünü açtıkça, aldıkları eğitimler çocuklarımızın hayatını kolaylaştırdıkça bizlere farklı mutluluklar tattıracaklardır. Duyu Park projemizi yapmak için kararımızı verdik ve hayata geçireceğiz” dedi.

Çocuklarımıza sevgi ile bakacağız vurgusu da yapan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Talimatımızı verdik, bizim hayal ettiğimizden daha güzelini teknik ekiplerimiz yapacaktır. Çocuklarımızı hayata daha iyi hazırlamak için bu projeyi gerçekleştireceğiz. Engelli özel çocuklarımız her biri ayrı bir dünyadır. Hepsinin ayrı bir güzelliği var. Büyükşehir olarak sizlerin dertlerinize derman olmak için çalışıyoruz. Bu hizmetler bizim için en büyük manevi gıdadır. Sizlerin sıkıntıları bizim de sıkıntılarımızdır. Derneğimiz, Okul Aile Birliğimiz ve okul idarelerimizde bu anlayışla olmalıdır. Rabbimizin rızasını kazanmak için çalışacağız. Çocuklarımızın dünyamızı aydınlatacak çalışmaları hep beraber yapacağız” diyerek sözlerini tamamladı.

Gebze Yumrukaya Özel Eğitim ve Uygulama Merkezi Okul Müdürü Şehnaz Özçam’da bir teşekkür konuşması gerçekleştirerek, “Burada bulunan alan öğrencilerimizin bahçede de eğitim almaları için bir bahçe istedik. O kadar hayal ettik ki bunun üzerine çok güzel ve sevgiyle bir çalışma başlattık. Büyükşehir Belediye Başkanımız, buna çok açık bir destek verdi. Kendilerine çok teşekkür ediyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Toplantıya katılan velilere de teknik personeller detaylı bir sunum yapmayı da ihmal etmediler. Başkan Karaosmanoğlu daha sonra okulun bahçesinde engelli aileleriyle gezerek onlarla da yakından ilgilenerek samimi bir sohbet etti.
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol