Darıca Bilgi Evlerinden anlamlı kutlama

Darıca Belediyesi bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Bilgi Evleri öğrencileri düzenledikleri etkinliklerde Çanakkale Zaferi’ni kutladılar.Darıca Belediyesi Adnan Menderes Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinlik Kuran-ı Kerim tilavetiyle başladı....

Darıca Bilgi Evlerinden anlamlı kutlama
20 Mart 2017 - 11:26

Darıca Belediyesi bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Bilgi Evleri öğrencileri düzenledikleri etkinliklerde Çanakkale Zaferi’ni kutladılar.

Darıca Belediyesi Adnan Menderes Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinlik Kuran-ı Kerim tilavetiyle başladı. Şehitlerimiz için edilen duanın ardından selamlama konuşması yapan Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, yaptıkları çalışmalarda genç nesillere Çanakkale ruhunu aşılamayı hedeflediklerini ifade etti.

Başkan Karabacak, “Öğrencilerimize tarih şuurunu kazandırmak, vatanımızın ne zorluklarla korunduğunu göstermek ve bu vatan topraklarını kanlarıyla, canlarıyla koruyup bize miras bırakan aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha hatırlatmak amacıyla düzenlenen bu etkinlikte şanlı zaferi bir kez daha yaşadık. Düzenlediğimiz Çanakkale gezileriyle geçmişle gelecek kuşaklar arasında köprü kuruyoruz. Her yıl 5 bin vatandaşımızın katıldığı bu gezilerde hem bağımsızlığımızın sembolü Çanakkle’yi görüyor, hem de şehitlerimizi ziyaret ediyoruz. Çanakkale gezilerimiz bundan sonra da devam edecek. Ben bugünkü etkinliklerin düzenlenmesinde emeği geçen bütün Bilgi Evleri yöneticilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Program okunan şiirler ve oratoryo gösterisi ile devam etti. Programın sonunda ise Darıca Belediyesi Bilgi Evleri öğrencileri tarafından oluşturulan mehteran Bölüğü sahne aldı. Minik mehteranlar performanslarıyla gönülleri fethederek, izleyenlere müzik ziyafeti sundular.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum